Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miket főztök 4 hónapos babátok...

Cukorbaba kérdése:

Miket főztök 4 hónapos babátoknak?

Figyelt kérdés
Milyen zöldséget gyümölcsöt és hogy készítitek el? Milyen étkezésre adjátok tápszer helyet?
2013. márc. 26. 19:19
 1/9 anonim ***** válasza:
0%

4 hónaposnak???

Még semmit.

2013. márc. 26. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
2013. márc. 26. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

2 vonal van manapság a csecsemőétkeztetésnél.

Az egyik,hogy 1 éves korig semmit,csak anyatejet vagy tejpépet.( erről kiderült,hogy hamar vezet tej és lisz allergiához,kezd megszűnni.)

A másik a hagyományos,hogy minél előbb mindent.

És ha jól megnézed a bébiételek összetevőit,amiket már 2 hónapos kortól ajánlanak,azt te is főzheted.

el tudod képzelni,hogy megkockáztatnák,hogy valaki beperelje őket hatalmas kártérítésekért?? Kizárt.

2013. márc. 26. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. A védőnő mondta hogy már lehet tápszeres baba.
2013. márc. 26. 19:50
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem 5 hónapos lesz a kisfiam, 2 hete kezdtem el adni neki a főzeléket. Anyatejes volt, de csökkent már a tejem... Nekem a védőnő a zöldségeket ajánlotta először. Répát, sütőtököt készítettem már neki. Megfőztem krumplival (krumpli 2/3, másik zöldség 1/3). De azóta már reszeltem neki almát babakeksszel. Általában egy nap egyszer adok neki főzeléket (11-12 fele) és néha adok neki tejpépet délután. A többi szopi+tápszer kiegészítés.

2013. márc. 26. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Alma, őszibarack, krumpli, sárgarépa, sütőtök, cékla. Én ezeket adtam szépen fokozatosan 4 hónaposan. Először kóstoltattam, ha nem fájt a hasa tőle és nem jött ki rajta kiütés, már többet is adtam neki. A krumplival tudod sűríteni az ételt. A zöldségeket párolom és pépesítem, a gyümölcsöket nyersen és üvegreszelőn lereszelve. (A gyümölcsöket is szoktam párolni- de így veszít a vitamin tartalmából.)
2013. márc. 26. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
főzni még semmi. Alma, barack, körte ezek mehetnek nyersen.
2013. márc. 27. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Gyümölcsök nyersen: alma, őszibarack (bébiétel), van aki ad banánt is már 4 hónaposan, én csak 5,5-6 hónapos korában adtam először


Zöldségek párolva, turmixolva: sárgarépa, krumpli, sütőtök


Fiam ezeket ette 4 hónaposan, a déli étkezést váltottuk ki először, vagyis akkor kínáltam először kis adagokban, fokozatosan emelve az adagot, végül el is hagytuk a déli tápszert.

2013. márc. 27. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszotokat sokat segített :)
2013. márc. 27. 18:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!