Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák mi a véleményetek a...

Anyukák mi a véleményetek a témáról?

Figyelt kérdés
A kisfiam 5 hónapos. / első baba :)/ Elkezdtük a hozzátáplálást. A gyerekorvosunk szerint már adhatok neki párizsit összetörve, tojásfehérjét, kiflisarkát, krémtúrót vagy gyümölcs joghurtot, mézet, babapiskótát... és e féléket. Ezzel nem értek teljes mértékben egyet, tudom, hogy ő az orvos, de nem korai ez még???
2013. márc. 26. 21:22
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
85%
A véleményem röviden: Válts orvost!
2013. márc. 26. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
93%

Szia!Szerintem még a kiflisarka elmegy,de a többi nem.

Tejtermékeket mi 8 hótól vezettük be.Tojásfehérjét 1 év után a mézzel együtt,a párizsiról inkább nem nyilatkozom.Nem tudom miféle orvosotok van.Persze mindenhol más az"ajánlás",még városokban is eltérő,de azért egy 5 hónaposnak eszembe nem jutna ilyeneket adni.Ha anyatejes,ha tápszeres akkor sem.Szóval a kérdésedre is válaszolva korainak tartom véleményem szerint.

2013. márc. 26. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
90%
De, korai, egyszerre egy gyümölcsöt (alma) vagy zöldséget (cékla) vezetnék be egy-két hétig, nem-e allergiás rá. Tojásfehérjét, parizert nem mernék adni, a fiam pl. allergiás volt a szójra a felvágottakban, pedig 2 év körül próbáltuk adni. Régebben nem lehetett adni gabonaféléket, csak 1 éves kortól, ez mostanában változott, babakekszet lehet adni, rá van írva a dobozra hány héttől vezethetők be. (Csak megjegyzés, az állatorvosunk nem javasolja, hogy a kutyanak parizert adjunk, akkor egy csecsemőnek miert javasolják). Mézet sem szabad adni, csak 1 éves kortól, és talán utána is csak akácmézet szintén a pollen allergének miatt, amik a vegyesvirágmézben lehetnek.
2013. márc. 26. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
szój- szója, és nem héttől hanem hónaptól.
2013. márc. 26. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem is korai. Nekem a védőnő mondott ilyen "okosat", hogy adjak neki virslit, gépsonkát, meg sajtot, ugyan ennyi idősen. Nem adtam neki.
2013. márc. 26. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Ezt olvasd el, a vége felé van a hozzátáplálás.

[link]

2013. márc. 26. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

Ezen most nagyon meglepődtem!

Én a védőnőmmel beszélem meg, hogy mikor mit kaphat, de merőben ellentétes az itt leírtakkal.

Párizsit még egyáltalán nem kaphat, színtiszta sonkát is most kezdtem el adni neki 9 hónaposan. Tojást és túrót szigorúan csak 1 éves kora után kaphat, mézet pedig 2 éves kora után.

Joghurtot, babapiskótát és kiflit pedig még bőven ráérsz 3 hónap múlva.

2013. márc. 26. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Nem félreértetted, és ezeket nem lehet? :O

Ilyet én még nem hallottam, nem hogy orvostól :S

2013. márc. 26. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Szerintem ezeket még egyáltalán nem kéne neki adni.
2013. márc. 26. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
nagyon korai,én sztem 6 hónapos koráig próbálom kihúzni anyatejjel,aztán jöhet az alma,majd a bugonya,és gyümölcslé,aztán a babakeksz,és majd 1x a kifli,és babapiskóta
2013. márc. 26. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!