Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg annyira szörnyű dolog...

Tényleg annyira szörnyű dolog aki az 1 éves gyerekét a bölcsibe adja? Volt akinek pozitív tapasztalatai vannak?

Figyelt kérdés

A gyerekorvos nagyon ellenzi, azt mondja, hogy folyamatosan beteg lesz a gyerek. Előnyről egyáltalán nem beszélt..

Én sem szeretném, szerintem is kicsit korai, de olvasnék pozitív tapasztalatokról. A betegségektől félek én is..



2013. márc. 27. 09:30
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
49%
Saját tapasztalat - igen, folyton beteg lesz k.b. egy évig (14 hónaposan kezdte). (Mindjárt jönnek azok is akiknek sosem volt beteg a gyereke, ne félj.)
2013. márc. 27. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Igen, beteg lesz, összeszed mindent. Lányom 14 hósan ment bölcsibe, imádta. 1 év volt szörnyű a betegségek miatt,1 hét itthon 1 hét bölibe., de utána már helyre rázódott a dolog. De ugyanez lenne az oviba is, közösségbe kerüléskor általában ez van. Ovis már a lányom és már csak 3-4 havonta beteg.
2013. márc. 27. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
62%
ÉN beadhattam volna,de nem tettem.Volt olyan ismerösöm aki ugyanabban a pelenkaban vitte haza a gyereker mint amiben elvitte oda.Szoval "elfelejtették" a pelust lecserélni.Tudom a mai világban nehéz munka nélkül lenni,de elnem tudom képzelni hogy azert szüljek hogy beadjam a bölcsibe(ma már sajnos sokan ugy tervezik a babàt hogy elöre eldöntik hogy. bölcsibe adjak)persze vannak kivételes esetek.
2013. márc. 27. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

Bár nem egy évesről szól, de itt vannak pozitív példák:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__kisgye..

Még én kérdeztem, amikor bennem is felmerültek kétségek.

Lányom amúgy nagyon jól viselte. Bár sokat beteg, de ez a közösségbe kerüléskor előfordul...viszont nekem a bölcsi végül pozitív csalódás volt. Ő 21 hónaposan került bölcsibe, mondjuk előbb nem is akartam beadni. Viszont nem gondolom, hogy aki előbb beadja, az csakis rosszul sülhet el. Lányomnak az egyik kis csoporttársa 14 hónaposan kezdte, és ő is jól elvan, megy a nagyok után, és sokat tanul.

2013. márc. 27. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

Ha a szükség úgy hozná, beadnám!

Lehet,hogy ha nincs melegétel az asztalon, meg nincsenek befizetve a számlák, jobban megsínyli, mint az,hogy bölcsibe ment!

Egyébként a betegséget meg elkapja akkor is, ha 20 hónaposan adod be bölcsibe!

Az én keresztlányom másfél éves elmúlt, amikor bölcsis lett és az elején többet volt otthon, mint ott, mert állandóan beteg volt!

2013. márc. 27. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 Golan Trevize ***** válasza:

December közepe óta járnak a fiaim, pont egy évesen kezdték.

Igen, voltak betegek, de füleg megfázás, torokgyulladás, ilyenek, amiket akár bölcsin kívül is összeszedhettek volna.

Azt meg főleg nem mondanám, hogy állandóan betegek.

És ha nem most, akkor később fogják ugyanezeket elkapni.

Nekünk nagyon pozitív tapasztalataink vannak, mondjuk kifejezetten jó a bölcsi, és nagyon jók a gondozónők is.

Nagyon odafigyelnek a gyerekekre, adott esetben egyéni igényekre.

A fiaimat megtanították pohárból inni, stb.

2013. márc. 27. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Igaz az én lányom kicsit később kezdte a bölcsit,valóban beteg volt sokszor.1 hét ott,1,5-2 itthon.Viszont járt a csoportjába egy kislány 7 hónaposan lett bölcsis,soha nem volt semmi baja,lletve 1x volt kötőhártyagyulladása
2013. márc. 27. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
51%
Az én lányom vagy kb. 8 hónaposan kezdi a bölcsit (ha lesz éppen hely), vagy szeptemberben 11 hósan. Úgy néz ki, hogy van egy lehetőség, ahova el tudok menni dolgozni, szerintem a mai világban ezt meg kell lépni. Nem tartom szörnyűnek a dolgot, magamat rossz anyának végképp nem. Én is, hugom is, férjem is bölcsisek voltunk (és igen, mindannyian korán kezdtük), értelmes ember lett belőlünk, mindhármunknak remek a kapcsolata a szüleivel. Hiszek abban, hogy "minőségi" együtt töltött idővel bőven "kompenzálható" az, hogy a nap egy részét nem együtt töltöm a babával.
2013. márc. 27. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Mi hètfon kezdtuk a beszoktatàst, kedden lesz 1 èves. En muszàjbòl adtam be, a betegeskedèsrol eddig mèg nem tudok nyilatkozni. En nagyon szarul èrzem magam emiatt de nem volt màs vàlasztàsom.
2013. márc. 27. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
16 honaposan kezdte a fiam. Rengeteget beteg,szinte okt. Ota folyamatosan. De ezen tul kell esni. A bolcsit nagyon szereti. Nagyon sokat tanult ott, nem azert, mert en nem foglalkozom vele! Hanem mert a nagyokat utanozza.
2013. márc. 27. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!