Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Cukros vizet ti adtok e...

Cukros vizet ti adtok e otthon a babátoknak?

Figyelt kérdés
nekem 7 hetes a kicsi, gondoltam csuklásra adom,mert se a tápi se a tej nem csillapitja... hogyan készitsem a cukros vizet?

2013. márc. 27. 09:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
nem adnék,nem adok
2013. márc. 27. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem adtam cukros vizet neki.

A csuklás meg időszakos volt, elmúlt pár hét után neki, pedig kicsiként nagyon sokat csuklott. Ami általában minket jobban zavar, mint őket.

2013. márc. 27. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
79%
Ugye ez vicc?Nahát ne haragudj.A kicsik gyakrabban csuklanak,de cukorhoz nem nyulnék.7 hetes....ADJ tovabbra is vizet.Lanyom 4 éves,nem ismeri a cukros vizet.De lehet masok maskepp latjak ezt is,es ajanlani fogjak.
2013. márc. 27. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem és a kórházba sem engedtem nekik adni. Inkább a kórházba tápit csináltattam nekik, itthon pedig cukor nélküli gyenge teát főztem.
2013. márc. 27. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

7 hetesnek már nem kell cukor a vízbe, nyugodtan adhatsz neki sima forralt vizet, nem azért teszik bele a vízbe a cukrot, hogy édes legyen, hanem mert a sima víz 2-3 hetes korig hasmenést okozhat a babának, a cukorral kiegyenlítik az ozmotikus nyomás, vagyis a vízben lévő oldott anyagok mennyisége megegyezzen a szervezetben lévővel.

Egyébként 1 dl vízhez kell egy csapott kávéskanál cukor, így kell együtt felfőzni. Ezt hívják 5%-os cukros víznek.

2013. márc. 27. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Úristen, dehogy adj neki cukrot! De minden babakönyv, orvos, és védőnő is százszor elmondja, mindenhova le van írva, hogy a babák gyakori csuklása féléves korukig gyakori a rekeszizom fejlődése miatt, és nem kell vele semmit sem csinálni.
2013. márc. 27. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
64%
Tedd cicire , de általában hamar múlik, nekik ez élettani sajátosság, a pocakodban is csuklott. Pár hét és már nem fog. De a cukros vizet felejtsd el, 6 hónapos koráig anyatejen kívül más nem kel neki.
2013. márc. 27. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Én is vizet adnék neki a helyedben. Miért gondolod, hogy a cukros víztől elmúlik? Engem mindig azzal nyaggattak, hogy adjak neki egy csepp citromlét, mert, hogy a fintorgástól másképp veszi a levegőt, ami biztosan így van, de nem próbáltam. Nálunk mindig az vált be, hogy sétálgattam vele, odamentünk az ablakhoz, nagyobb volt a fény, vagy bementünk a fürdőbe, ahol sötét volt, ezekre mindig másképp vette a levegőt, és elmúlt a csuklás. De ahogy azt már más is írta, ez őt nem zavarja.
2013. márc. 27. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy adtam.
2013. márc. 27. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem az innivaló milyensége szünteti me a csuklást, hanem a ritikus, szabályos levegővétel. Mivel ilyenkor aq rekeszizom "ráng", az a cél, hogy ez abbamaradjon és szép egyenletesen tudjon mozogni. Ehhez pedig az egyenletes levegővétel az út. Szóval szerintem ne adj neki semmit, tedd mellre, vagy ha épp a kiegészítés van soron, akkor cumisüvegre, el fog maradni.
2013. márc. 27. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!