Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Túlsúlyos az egy éves babám?

Túlsúlyos az egy éves babám?

Figyelt kérdés
Eszik napi 5-ször szilárdat, azt, amit mi is. Tea mindig előtte van vagy gyümölcslé. Pluszba reggel indítja a napját 7-kor egy cumisüveg tápszerrel, este lefekvésnél is, valamint éjjel amikor felkel, még egy cumisüveggel. Napközbe 2-szer alszik, akkor is elalszik 1-1 cumisüveg tápszerrel. Most egy éves, nyolcvan centi és kereken tíz kiló. Szerintem pufi baba, nem dagi meg ilyesmi, de lehetne vékonyabb is. Férjem szerint pont jó, viszont a férjem szerintem elfogult. Szerintetek?
2013. márc. 27. 12:00
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

sztem nem dagi.egyszer nőnek,egyszer híznak a gyerekek.legközelebb majd nyúlni fog.

mondjuk tényleg nem eszik keveset,az én 9 hós kisfiam,ezt kb 3 nap alatt eszi meg.

2013. márc. 27. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 Jégtánc ***** válasza:
Egyáltalán nem pufi.Lányom 81 cm és 10340gr volt 1 éves státuszon.Magas formás baba.Teljesen jó súlyban van.
2013. márc. 27. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Lányom 9,1 kiló volt 1 évesen és 79,5 cm.

De ugye mások a babák, tehát nem mondhatni, hogy 1 évesen 10 kilóval már elhízott lenne.


Egy dolgot viszont nem értek: most akkor 5x eszik szilárdat és 5x kap 1 üveg tápszert is?

Mert az nem mondható kevésnek...talán ezen lehetne azért változtatni.

2013. márc. 27. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
ne aggódj,az enyém 11 kg,82 cm volt 1 évesen. az enyém se dagi,inkább csak pufi volt mint a tied. 2 évesen viszont csak fél kg-val több mint 1 évesen,és ekkor már vékony volt.szóval:elfogja nyúlni!!
2013. márc. 27. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Szerintem teljesen jó súlyban van. Viszont szerintem ehhez képest meg rengeteget eszik :-D Lehet, hogy most lesz egy nagyobb ugrás a magasságnövekedésében.
2013. márc. 27. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Teljesen normális súlya van, 1 évesen a 10 kg az átlag. A 80 cm is teljesen rendben van.
2013. márc. 27. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Méretei rendben vannak, de ha jól értelmezem, akkor tényleg nem semmi mennyit eszik-iszik.
2013. márc. 27. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Tápszerről szeretném leszoktatni, hogy inkább gyümölcslevet kapjon helyette, arra gondoltam. Viszont van bennem egy olyan para, hogy akkor lehet, hogy nem jut mindenféle vitaminhoz. Meg van az is, hogy elalvásnál igényli, hogy ugye igyon, és ezt mikorra hagyja el, nem tudjátok?
2013. márc. 27. 12:12
 9/17 Huncutka001 ***** válasza:
Keresztfiam most 11 hós és 10 kiló, egyáltalán nem dagi. Nagyon formás kispasi :D
2013. márc. 27. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
De a napi ötszöri étkezés az mondjuk olyan, hogy ha mi májkrémes kenyeret eszünk paprikával, akkor ő eszik egy kisebb szelet májkrémes kenyeret paprikával. Délelőtt ha gyümölcstálat eszek, vagy salátát, akkor ő egy kisebb adagot kap, kistányérnyit. Ebédre mondjuk makaróni, akkor ő szintén egy kistányérral eszik, akkora, amit a kávéscsészék alá is tesznek. Uzsira van, hogy linzer karikát, 2-3 darabot, vagy kisebb bundáskenyeret, esetleg egy joghurtot. Vacsora meg mondjuk rizs, csirkecombról lefejtett hussal, meg gyümölcssaláta neki mellé, de ez az egész adag is csak akkora, mint ez a tányérka a csésze alatt: [link]
2013. márc. 27. 12:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!