Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hány hónapos korig várható...

Hány hónapos korig várható hogy kinyillik az elzáródott könnycsatorna?

Figyelt kérdés
Kisfiam 2,5 hónapos és az egyik szeménél el van záródva a könnycsatorna. Mivel tudnánk segíteni, hogy kinyilljon? Vagy itt már csak az segít, ha kitisztítják egy szondával? De ezt nagyon drasztikus beavatkozásnak tartom egy ilyen kisbabánál.
2008. jún. 11. 16:51
 1/4 anonim ***** válasza:

szia

szerintem vidd el a tisztításra mi 1 éves koráig vártunk a kislányunknál de mégis az átmosás lett a vége nem olyan nagyon szörnyű mint amilyennek látszik semmi más nem volt csak az ijetség hogy lefogták de utána nem volt semmi gond, pesten voltunk az egyik kórház gyermekszemészetén

2008. jún. 11. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekünk azt tanácsolta a gyerekorvos, hogy először tisztítsam ki a szemet forralt majd lehűtött vízbe mártott steril vattával (mindig kifelé, a fül felé, és új vattával a másik szemnek), majd cseppentsek bele anyatejet, szintén valamilyen steril módon, például kifőzött kiskanálból. Ezt akár ötször is meg lehet ismételni egy nap. Nálunk eltartott néhány hétig, de segített, a váladékozás elmúlt, a könnycsatorna-mosást szerencsére megúsztuk. Az orvos szerint az anyatejben megtalálható az az enzim, ami a problémát megoldja.

Ezenkívül van valami könnycsatorna-masszírozás is, de nálunk erre nem került sor. Sok szerencsét, ha egy mód van rá, próbáld elkerülni az átmosást.

2008. jún. 11. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szia! A könnycsatorna masszirozást ujjbeggyel kell körkörösen csinálni, az orrgyöktől a szemzug felé. Fontos: Rövidre vágott köröm!!! Ha nem segít az előttem válaszoló tanácsai, szemcseppet is lehet használni. Sokszor 1 szemcsepp nem elég.Általában 6 hónapos korig várnak. A baba növekedésével a könnycstorna mérete is változik. Szemcseppet csukott szemre is lehet cseppenteni. Ha a baba kinyitja a szemét belefolyik a szemébe. A szemtörlést én a külső résztől javasolnám az orr felé. Mivel a váladék a belső zugnál gyűlik össze, így nem kenődik a szemen végig ill. nem törlöd a szemébe. Ha tisztára törölted a szemét, akkor még egy tiszta törlést csinálj.
2008. jún. 11. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia! A nagyobbik fiamnak is volt, én nem engedtem, hogy átmossák. Azt mondta a doki, hogy 6 hós korára elmúlik, nekünk bórvizzel kellett mosni, orrnyereg felé, nem fül fele, mert azzal csak belekened. 8 hónapos korára elmúlt, volt hogy jobb volt, szeles időben rosszabb, de a lényeg, hogy átmosás nélkül elmúlt, igaz sokáig törölgettem ezzel a bórvízzel a szemét (steril vatta), de inkább, mint hogy beleszúrjanak akármit is a könnycsatornájába.

Sok sikert! :o)

2008. jún. 11. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!