Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Járt már valaki hasonló...

Járt már valaki hasonló cipőben? Ilyenkor mit tegyek?

Figyelt kérdés
Kilenc hetes kisfiam számára, (2hetes korától tápszeres) nem elég táplátó a tápszer, többet is próbáltunk már, de az elmúlt másfél héten 2 óránként éhezett meg s akkor 150-180 ml-t is megevett belőle. A védőnő azt tanácsolta hogy pótoljuk langyos vízzel, de az sajnos nem segített, ugyanúgy megéhezett. A korai hozzátáplálást egyáltalán nem pártolja. Mit csináljak? 2 napja éjszaka is gyakrabban megéhezik
2013. márc. 30. 14:41
 1/9 anonim ***** válasza:

A korai hozzátáplálásról nagyon helyesen vélekedik.


Egyébként honnan tudod, hogy éhes??

Nem írtál semmi konkrétumot. Lehet, hogy csak szomjas, csak anyára vágyik és azért nyűgös. Amúgy növekedési ugrás is lehet, amitől gyakrabban kér enni.

2013. márc. 30. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A barátnőm kisfia ugyanezt csinálja.Csak eszik,és eszik.5 hónapos,és 11 kiló.Most viszik kivizsgálásra,gasztroenterológushoz,nézik a cukrát is.

De én a helyedbe a dokit kérdezném.

2013. márc. 30. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
A sírásból és a csücsörítésből lehet rájönni hogy éhes. Olyankor még toporzékol is a lábával. Adtam neki teát s vizet is, utána ugyanez volt.
2013. márc. 30. 14:56
 4/9 anonim ***** válasza:
Barátnőm kisfia is tápszeres, de nem eszik meg ekkora adagokat, pedig 4 hónapos. Így is sokat hízik, már megduplázta a súlyát. Én mindenképpen betartanám az etetések idejét. Esetleg közben tea, víz. Nem fáj a hasa?
2013. márc. 30. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Volt hasfájós de új tápszert kapott: milumil konfort 1, azóta van kaki és nem fáj a poci
2013. márc. 30. 15:06
 6/9 anonim ***** válasza:

Szerintem meg egy 9 hetes baba megéhezhet 2 óránként. 9 hetesen a fiam állandóan csak evett volna, semmi más nem érdekelte. Most meg 9 hónapos és egy kanál kaját nem tudok belenyomni.

Én adnám neki, ha kéri. Majd úgyis beszélsz gondolom a gyerekorvossal, de én nem hagynám addig sem éhesnek lenni.

És a hízás sincs egyenes arányban a bevitt mennyiséggel. A 9 hetes fiam hatalmas mennyiségeket tüntetett el, mégis mindig a szükséges minimumot hízta csak.

A korai hozzátáplálás szerintem sem lenne rendjén.

2013. márc. 30. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
És ha kevesebb tápszert csinálnál vagy lassúbb folyású cumiba tennéd? pl. Nuk, na azzal meg kell dolgozni a kajáért. Mert nekünk az elején Avent cumi volt, semmit nem kellett dolgozni és pikk-pakk kiszívta a kaját. Ha 100 volt benne, akkor annyit, de ha 150, akkor annyit. És akármennyit is evett, ugyanúgy megéhezett 2 óra múlva.
2013. márc. 30. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Megpróbálom a kisebb cumit, de mindenképp megmondom az orvosnak is hogy mi a helyzet. Köszi a válaszokat
2013. márc. 30. 17:01
 9/9 anonim ***** válasza:
Nincs semmi gond a babáddal, ne aggódj!
2013. márc. 30. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!