Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek hol van a butaság...

Szerintetek hol van a butaság határa anyaság téren? Ma bejött az üzletbe egy nő.

Figyelt kérdés

Drogériában dolgozom van egy 3 éves kisfiam-valamennyire jártas vagyok a témában.

Az anyuka hasfájásra keresett valamit mert nem értett miért nem tud kakilni a babája,persze tudjuk hogy ez előfordul az én kisfiam is hasfájós volt DE a végén kiderült hogy a babája most lesz csak 3 hónapos és adott neki pudingot meg almát mert mindenki azt mondta neki h már lehet.áááááááááááááááááááááááááááá

Ugye nem én tudom rosszul h ezt nem lehet!

Hol van a védőnp ilyenkor?

Persze C-kategóriás volt a hölgy de akkor is...


2013. márc. 30. 17:22
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
nagy az isten állatkertje..
2013. márc. 30. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
90%
jéézusom... szegény baba...
2013. márc. 30. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
68%
3 hónaposnak még régen sem adtak almát. Pudingot is csak 4 hónapos kora körül.
2013. márc. 30. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
90%
a pudingba meg ráadásul tej is van,oké hőkezelt,de akkor is..rimánkodjon hogy megússza vmi könnyebb hasfájással ezt a kalandot.
2013. márc. 30. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
91%

Nem tudod rosszul. Még a tápszeres babákat is az ajánlás szerint csak 4 hónapos kortól lehet hozzátáplálni, tejterméket pedig 8-9-10 hónapos korban.

Amúgy hiába van védőnő, van is védőnő, de az mondjon bármit, az anyuka úgyis azt fogja csinálni, amit akar. Nem amit tanácsolnak.

Én magam is anyuka vagyok, úgy érzem a normális fajtából, akinek ilyenek nem jutnak az eszébe, de hogy mennyi ilyen anyukát ismerek!:) Fél évesen krumplipaprikás, meg paradicsomos húsgombóc, ahogy a szülők is eszik, kellően megfűszerezve, vagy 7 hónapos kortól tehéntej, mert a tápszer drága és még mesélhetnék.

Hát vannak ilyenek.:)

Mondjuk azt sem értem, hogy az ilyen anyuka miért a drogériába megy és miért nem a gyerekorvoshoz vagy a patikába.

2013. márc. 30. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

A patika már bezárt azért jött drogáriába,én mindenesetre mondtam neki h még ne adjon neki semmit,mert nem szabad még min.2 hónapig,kérdeztem tőle és ráadásul anyatejes baba.

De nem hiszem h hallgatna rám sajnos:(

2013. márc. 30. 17:32
 7/24 A kérdező kommentje:
A másik aki megkérdezte hogy hogyan kell a babát megfürdetni,milyen hőmérsékletű vízbe,hogyan mérjük meg,milyen fürdető kellhet...namármost amikor bejött hozzánk kérdezni akkor volt a baba 2 hónapos!!Addig hogyan fürdött??????
2013. márc. 30. 17:33
 8/24 anonim ***** válasza:
92%
ÓÓ hát mennyi ilyet hallani olvasni akár csak itt is, de bárhol máshol, mondhat szerencsétlen védőnő amit akar (ha mondja egyáltalán ugye de azért csak megemlíti már hogy mit TILOS ) anyukák nagy mellénnyel kardoskodnak mindig itt is hogy ők már 3 hónaposan adták a forralt kecsketejet, meg 3 hónaposan a levesből kiszedett ez meg azt, meg az ő anyukájuk is 4-5 hónaposan már etette mindenfélével és mégis itt vannak stb. stb. Végtelenségig lehetne sorolni a sok okosságot.
2013. márc. 30. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
14%
Buta! Ennyit tudok rá mondani! Kislányom csak 7 hónaposan kapott először pudingot!
2013. márc. 30. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
62%

Persze rengeteg igazság van az előttem szólok válaszában, de azért ne feledjük, hogy nem mindenki rázza ki ezt a kisujjából és elég szomorú, hogy anyákat úgy engednek haza a kórházból, hogy SEMMIT, de semmit nem mondanak el neki. Oké, nem az orvos meg a szülésznő dolga, a védőnő meg sokszor sz@rik rá, csak leb@szni tud, és nem mindenkinek van segítsége, ilyenkor meg gáz van...


Oké van terhes gondozás, de nem tudom va-e mellette valamilyen más (ingyenes, mert fizetős aztán van bőven) mellé, ahol legalább gyereket látnak az első babás hölgyek, bemutatják a fürdetés, pelenkázás stb folyamatát, vagy legalább valamilyen ingyenes könyvet adnának az alapvető információkkal. Vagy van ilyen?


Ha mindez megvolt, akkor lehet mondani, hogy az illető szimplán hülye. Persze az tény, hogy nem két hónap múlva kell kérdezősködni, meg be lehet menni bármelyik könyvesboltba, könyvtárba és ingyen kiolvasni a szükséges információkat ha más nincs. Már ha nem analfabéta...meg egyébként sajnos az ilyen c kat. ügyfelek ha lenne tanfolyam sem mennének sajnos, de a gyakorlat azt mutatja, megmaradnak a gyerekek így is.

2013. márc. 30. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!