Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha hideg a baba keze, lába,...

Ha hideg a baba keze, lába, akkor fázik?

Figyelt kérdés
Anyósom szerint, ha hideg a keze vagy a lába, vagy mindkettő, az azt jelenti, hogy nem lázas a gyerek.. és mindig én vagyok a féltő, túlaggódó anyuka, hogy azt hiszem, fázik! Pedig szerintem hülyeség, amit mond.. elvégre, ha az én hideg vagyok, fázok! Akkor ő is, nem? :)
2013. márc. 31. 18:39
 1/5 anonim ***** válasza:
16%
Szerintem is fázik.
2013. márc. 31. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
94%

Attól függ mekkora a baba, ugyanis az első hetekben, hónapokban még nem olyan a baba vérkeringése, mint a miénk, és sokszor hidegek a végtagjaik. Éppen ezért nem is ott nézik a baba hőmérsékletét, hanem inkább a tarkónál, mellkasnál, hátnál. Magadból ne indulj ki soha egy kisbaba esetében, mert még másképp "működik", mint a nagyok.

Ha már nagyobb baba, és mindene hideg, akkor persze lehet, hogy fázik.

Mondjuk erre sincs általános szabály, mert nekem speciel mindig hideg a kezem és a lábam, mégsem fázok állandóan... :)

2013. márc. 31. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

ne onnan állapitsd meg! A hátát vagy a mellkasát nézd. A kezük, lábuk gyakran hideg.

(nekem még a mai napig hidegek a végtagjaim, akkor is, amikor majd megsülök)

2013. márc. 31. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
jól írják előttem. kicsi korban a hőleadás még nem jó náluk az hogy fázik, izzadt, azaz melege van a hátán tudod megnézni. nekem is gyakran hideg még így 30közepén a kezem, lábam, mégsem fázok :P
2013. márc. 31. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Én is úgy olvastam,h a tarkónál kell megnézni a hőmérsékletét,ha az melegebb a kelleténél,akkor melege van.A végtagjaim nekem is mindig nagyon hidegek,még nyáron is.Szerintem meg ha még nem tudja mondani,addig úgyis jelzi sírással vagy rossz közérzettel,hogy baj van.Az én gyerkőcöm például nem akart szopizni,ha iszonyatosan meleg volt...
2013. ápr. 1. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!