Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek, hogy a babám...

Mit tegyek, hogy a babám éjjel ne egyen, hanem átaludja az éjszakát?

Figyelt kérdés
4 hós és 8 kg, szóval elég jó húsban van. Éjjelente legalább kétszer kell, de van, hogy kétóránként felriad, és csak rá hallgat.
2013. márc. 31. 21:10
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
10%
ha biztos, hogy nem éhes, akkor itasd meg teával, de az is lehet, hogy csak komfortot keres. Ha szoptatsz, akkor azért. Próbáld meg a cumit. De szerintem nem gond, ha eszik éjjel is.
2013. márc. 31. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
14%

Ne adj neki csak teát, és ne vedd ki az ágyából. Akkor sem, ha sír. Néhány éjszaka megszokja, hogy éjjel aludni kell.

Csak mostanában divat az éjszakai etetés. A gyerek sem tud pihenni rendesen, mert nem szokja meg, hogy éjjel aludni kell.

2013. márc. 31. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Ha anyatejes, akkor nem biztos, hogy éhes, csak szopizni szeretne picit. Szerintem nincs azzal probléma, csak egy kis közelségre vágyik. Ha tápszeres, akkor sajna nem tudom.
2013. márc. 31. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
55%
Amikor gyereket vállaltál,akkor vállaltad azt is,hogy 24 órás szolgálatban leszel. Nem értem miért baj,hogy egy ilyen pici babához fel kell kelni? Én is 2x legalább,de van,hogy sokkal többször is kelek a gyerekhez,mert "szól". Néha csak magam mellé teszem,simogatom és egyből vissza is alszik. Néha két szívás tej és alszik. Néha kis ringatás és szunya. Szokd meg,hogy ez ilyen. Teáztatással és hasonlókkal nem mész semmire,neki Rád van szüksége. Az meg,hogy hagyd sírni... No komment. Megszokja,persze. Hogy hiába szól,ha gondja van. Nem kell minden nyekergésre pattanni,de sírásra azért már a törődőbb anya felkel.
2013. márc. 31. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
12%
Szerintem semiképp se etesd ... az én lànyom 8honaposan van ilyen sulyban! lehet,h csak melege van? hàny fok van a szobàjàba? 19-20fok boven elég
2013. márc. 31. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
77%
eszik napközben eleget? 8kg,hú a fiam 1 évesen volt 10 kiló,ha tápszeres akkor nem éhes,ha rendesen kap enni,nekem fiam miután tápszeres lett csak hajnalban kelt enni még anyatejes 2szer kelt bár még pici volt így tuti éhes volt,van cumija,lehet csak a cumizás hiányzik,próbáld mega teát majd kiderül éhes-e.
2013. márc. 31. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

Uhh kicsit kótyagos voltam amikor kiírtam a kérdés mert nálunk hajnali 3 vokt és másodjára keltem. Szóval csak úgy tud visszaaludni, ha szopizik, Apa csak a legritkább esetekben tudja álimba ringatni, akkor is egy órájába telik. Igèny szerint szoptatok, de ezt egy kicsit túlzásnak tartom, hogy egy ekkora baba ne bírjon ki legalább 4 órát éjszaka. Tudom, hogy mit vállaltam, köszönöm az emlékeztetőt, nyilván nem hagyom sírni, csak megoldást keresek, mert ha nem tudok pihenni rögtön megcsappan a tejem és egy 8 kilós baba igen csak követelőző tud lenni. Amúgy 4,3 kg-val született, rendesen fejlődik, most duplázott. Azon gondolkodtam, hogy esetleg elkezdeném a hozzátáplálást, hátha attól vmiegváltozik.

Teát utálja a vizet meg annál is jobban, amint ezz a kettőt megérzi a szájában, vihasztalhatatlan lesz a kis drága, kétségbeesik, hogy miket próbálok ledugni a torkán, szóval rettegek a hozzátáplálástól is! :)

Köszönöm a válaszokat, ment a zöld kacsó!

2013. ápr. 1. 01:26
 8/22 anonim ***** válasza:
51%
Nappal mennyit alszik? Nálunk az volt a baj, hogy felcserélte a nappalt az éjszakával, és nappal aludt akár 6 órát is egyszerre éjszaka meg semmit eleinte. Az én kisfiam is ilyen súllyal született és ebben a korban volt hasonló a problémánk, csak én 4 hós korára már nem tudtam szoptatni, viszont az 1-es tápszer meg nem volt elég. Minden este úgy zajlott, hogy 240ml 9-órakkor még, 10-15perc pihi, utána 1 óra sírás nyűglődés, amíg adtam neki még 120ml tápot és utána aludt. Én egyik este adtam neki 2-es tápot 9 körül, amiből csak 100ml evett és a cumin elaludt és reggel 5-6-ig egyfolytában. Már azért voltam ébren, hogy minden rendben van-e. Én a hozzátáplálással még várnék, főleg azért mert 2 hónap műlva lesznek friss zöldségek gyümölcsök és úgy neked is könnyebb lesz a bevezetés. Remélem segítettem valamit azzal, hogy leírtam a storinkat.
2013. ápr. 1. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Az igény szerint szoptatott babák gyakran ilyenek, az enyém 17 hónapos, és még mindig kb. 3 alkalommal ébred éjjel, és csak cicivel alszik vissza. Nem az éhség miatt, hanem csak így tud ellazulni és vissza aludni.

Mondjuk engem nem zavar, én már megszoktam, volt sokkal rosszabb is, mikor fogzott, 8-10 alkalommal is ébredt.

Szerintem még nagyon korai a hozzátáplálás, még ne kezdd el, szoptasd minnél tovább kizárólagosan, ha tudod legalább 6 hós koráig. Szerintem nem oldana meg semmit, mert nem az éhség miatt szopizik éjjel.

Legalábbis az én tapasztalataim szerint így van. Ha van még türelmed, inkább hagyd, had szopizzon ha akar. Szerintem a 8 kg. 4 hónaposan nem vészes, az enyém is kb. ekkora volt. Sok sikert!

2013. ápr. 1. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

4 hónapos kora óta 20-30 percenként ébred a kicsim és cicin alszik vissza.Minden este! Mindent kipróbáltam, fogzásra, hasfájásra kapott dolgokat. Vettem homeós bogyót az sem hatott. Hűvösebb szoba, párásító. Előbb lefektetni, később. Külön altatni ,mert addig együtt aludtunk. Anyatej helyett tápszert adni vacsira.

Egyik sem használt! Majd a doktornője mondta ,hogy kezdjük a hozzátáplálást! (5 hónapos volt) Nagyon szépen eszik, új kajcsikból negyed üveg ,másnap a maradék. Estére kap pépet. Ha bevág 180ml.pépet,tápszerrel akkor is cicin alszik el(még eszik is ) és ugyan úgy felébred.

A napszakokat nem cseréli fel,mert napközben is csak 2x fél órát alszik kb.


Bocsánat ,hogy érdemben nem tudok segíteni. De láthatod én mindent kipróbáltam és mégis minimum 6x-ébreszt este.

Szerintem ne tápláld még hozzá. Én is 6 hós koráig szerettem volna várni és ha tudom ,hogy ez nem fog segíteni akkor nem is kezdem el addig.

Iszonyat álmos, fáradt és ingerlékeny vagyok sokszor, de már csak remélni tudom,hogy ezen is túl leszünk. Én már nem is kérnék sokat ,csak 2 hetente lenne olyan este ,hogy csak 2-3 alkalommal ébreszt fel,már akkor kipihentebb lennék.

2013. ápr. 1. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!