Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek sikerült, hogyan...

Akinek sikerült, hogyan szoktattátok (és milyen idős korban) kiságyba a babátokat?

Figyelt kérdés
emlékeim szerint a nagyobb gyerekemnek 3-4hónapos korától van alvási rituálés alvása, leteszem, alszik, a kicsi 5hetes viszont már most ölbebaba, mert nincs idő, energia a szoktatáshoz, nehogy felébressze a nagyot stb. Kinek mi vált be?
2013. márc. 31. 21:56
 1/8 anonim ***** válasza:
5 hetesen még az enyém is ilyen volt.Én is ringattam,meg szaladtam át vele a másik szobába,hogy ne keltse fel a nagyot.Aztán közben a nagy is megszokta,hogy sír éjjel és nem kel fel azóta.Egy darabig mellettem aludt,mivel elaludtam szoptatás közben én is.Délben mikor mindkettő aludt én is lefeküdtem.Aztán ahogy erőre kaptam,volt energiám arra,hogy visszavigyem az ágyába és azóta ott alszik békésen és egyre hosszabb időt egyben.Most 3 hós.Kitartás,pihenj minél többet és neked is lesz erőd mindenre!Egy 3 éves fiú és egy 3 hós kislány anyukája
2013. márc. 31. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
25%
Rögtön oda tettem,tedd be az ágyába,mert csak azért,mert jajj felébred a nagy sosem fog az ágyában aludni.
2013. márc. 31. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Mármint alváshoz?

Nálunk nem kellett szoktatni, mivel az első naptól kezdve a kiságyban alszik, sosem aludt köztünk.

Altatáshoz viszont a mai napig (4 hónapos) a cicim kell neki, ha csak simán beraknám a kiságyba egy idő után üvöltene, nála nem válik be az a módszer, hogy álomba sírja magát (ill. sosem vártam vele, próbáltam, de kb. 15 perc után megelégeltem, mert iszonyatosan üvöltött szegénykém).

Tehát cicin bealszik, utána megy az ágyba.

2013. márc. 31. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Első vagyok!Azt elfelejtettem írni,hogy én ha látom,hogy álmos a kislányom(ásít 2-3at)akkor beteszem az ágyába(hasra,mert csak így alszik)néha cumival(nem mindig fogadja el)és pár perc múlva alszik is.Szerencsém van vele,nekünk még nem volt olyan,hogy álomba sírja magát.Nem várom ezt meg.Ha sír kiveszem,megvígasztalom,megnyugszik és el tud aludni.
2013. márc. 31. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
41%
Kisfiam a kezdetektől ott aludt,amíg volt tejem(3hónapig) addig evés után beraktam aludt vagy feküdt még kicsit rajtam,majd jött a tápszer csak babakocsiban,hintában,ringatva aludt el kb 5,5 hónapos koráig,aztán pedig megtanítottam aludni betettem a kiságyba a szokásos rutin után elmondtam neki,hogy mi fog következni,majd kimentem,5perc múlva vissza,na ezt 45 percet csináltam majd elaludt jelzem nem sírta álomba magát össz-vissz 5 perc sírás volt.2.nap már aludt 5 perc múlva nem volt sírás a harmadik naptól szinte azonnal,hogy beraktam.Persze 5 hetesnél ez a módszer,szerintem korai,de tedd be az ágyába,mert gyorsan hozzászokik,hogy ölben van.
2013. márc. 31. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
igen, alváshoz. Sosem alszik velem, de napközben csak ringatva/cicin/ vagy fenekét rázva rajtam a szoptatós székben/ hordozókendőben (tehét a közelségemhez ragaszkodva) alszik el és ha ezek után betenném a kiságyba, sértődötten felsír. Este cicin alszik el, éjjel szinte álometetés megy, azzal nincs gond. De én azt szeretném elérni hogy valami rituálé szerint a kiságyában aludjon EL, lehetőleg minél kevesebb pótlék vagy rásegítés nélkül.
2013. márc. 31. 22:20
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
ciciztetés,ringatás,hintáztatás,hordozókendő: elcseszés! leteszed,aludjon. lehet h picit sir: naés? bemész,megsimized,kijössz. pár nap és menni fog. ne rontsd el még jobban. még h szoktatni! ilyen butaságot! a szülők szoktatják a hülyeségekre a gyereket nem a gyerek találja ki
2013. ápr. 2. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
jaj pontozzatok már le idióták,szánalmasok vagytok komolyan
2013. ápr. 2. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!