Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem érti a párom, hogy...

Miért nem érti a párom, hogy fontos a napirend?

Figyelt kérdés
Többször összekülönböztünk màr emiatt. Èn szeretnèm ha minden a megszokott sirrendben történjen, legyen meg az esti rituàlé. Ő meg haragszik ha 8 fèl 9 körül el akarok jönni a szüleitől.

2013. márc. 31. 22:43
 1/9 anonim ***** válasza:
79%

Milyen gyakran látogatjáktok meg őket? Egyébként szerintem kisgyerekkel főleg este 8 körül már mindenki legyen az otthonában, hacsak nem egy külön ilyen esti/éjszakai beszélgetős/akármilyen buli van a barátokkal, családdal. De inkább 7-et mondanék, mint 8-at.


Ettől függetlenül valóban fontos a napirend, de azért nem mindenek felett. Nem kell annyira ragaszkodni percre pontosan az időpontokhoz meg a sorrendekhez, ahogy később sem kell majd katonás rendet elvárni a gyerektől ilyen téren. Semmi baja nem lesz, ha egy kis versgyakorlás után, még ha nem is tudja teljesen, játszik egy kicsit, majd újra vissza a vershez. Sőt, nagyon fontos, hogy ne legyen monotonitás, csinálja meg a gyerek majd amit kell, de hadd tegye ezt a maga ritmusában bizonyos keretek között. Remélem, ezt te is így látod.

2013. márc. 31. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
37%
Milyen napirended van? Most komolyan megtervezel mindent? Ha minden este mentek az ősökhöz akkor egyik nap gyertek el korán a másik nap kicsit később (kompromisszum), de ha fél év után mentetek oda mert itt a t€tv€s húsvét akkor szerintem kibírod azt a plussz egy órát.
2013. márc. 31. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz semmi baja a gyereknek ha elcsúszik,mert épp meglátogatjátok a nagyszülőket,nem kell nagyon szigorú a napi rend,az hogy egyszer egyszer csúsztok nem kell problémát jelentsen.
2013. márc. 31. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Elèg gyakran. A hèten voltunk pènteken és szombaton is. Hètfőn pedig ők nàlunk. Nincs kőbevèsett napirend. Van hogy 8- kor fürdünk van hogy 9- kor. Csak ugye amig hazaèrünk aztàn pancsi szopi mire elalszik van 10 fèl 11. Szerintem egy 2ês fèl hònaposnak az màr késő.
2013. márc. 31. 23:26
 5/9 anonim ***** válasza:
52%
szerintem egy 2és fél hónaposnak pont mindegy, hogy mikor, csak a rituálé legyen meg, ahhoz köt mindent, az órát nem ismeri. Nekünk 3 hónapos,szóval kb ekkora. Az elejétől fél 10 körül kezdjük az estét, mert apa akkor ér haza. Nálunk mindegy mikor van a fektetés a lényeg, hogy az esti játék-torna-fürdes-sötétbdn evés-altatás sorrend kivétel nélkül mindig megvan, mindegy hol vagyunk. 2 hónapos korz óta magától alszik el a kiságyban, van h még nézelődik magában, és átalussza az éjszakát reggel 9ig. Szóval szerintem a sorrend, a szertartás a fontos, onnan tudja h éjszaka, alvás jön. Persze minden este ne éjszakázzatok vele máshol, de néha belefér egy kis csúszás. Csak lazán!
2013. márc. 31. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az utolsóval, egy ennyi idős pici babának pont tökmindegy, hogy mikor fürdik. Ilyenkor még nem tudnak kialakítani maguknak egy napirendet (akkor sem, ha a szülők napirend szerint etetik, altatják, fürdetik stb).

Amikor a kisfiam ennyi idős volt, előfordult, hogy este 7-kor fürdettünk, és volt, hogy éjfél körül, mert éppen addig aludt, és nem akartam ezért felrázni.

Nyáron elég gyakran előfordult, hogy este 9-10-ig is sétáltunk, mert akkor volt elviselhető a hőmérséklet.

Ennek ellenére kb 6 hónapos kora körül elkezdett kialakulni a napirendje, amit egyre pontosabban be is tartott.

Egy 1 évesnek már tényleg nem jó, ha mondjuk egyik nap 8-kor, másik nap éjfélkor fürdik és megy aludni, de fél éves kor alatt nem zavarja az ilyesmi a babákat.

2013. ápr. 1. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
48%

Nem késő. Mert még nem tudja mikor van nappal éjjel.

Valószínűleg azért nem érti, mert nem ő van vele.

Mi is mentünk ideoda a lábával és a napirend úszott. Végül öt és fél hónaposan, szenvedések árán beállt. Most minden oké. Mehetünk akárhova, a lényeg hogy este 10re itthon legyünk. Előfordul hogy a pancsi kimarad, olyankor csak macskafürdés van, de az esti lefekvés rituáléjához már mindketten ragaszkodunk.

Most vagyunk 7 hónaposak.

2013. ápr. 1. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ó. Az előző vagyok. A lábával helyett babával. :-)
2013. ápr. 1. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szèpen
2013. ápr. 1. 08:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!