Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem alszik tovább a babám?

Miért nem alszik tovább a babám?

Figyelt kérdés

7,5 hós a lányom, aki már 4 hónapos korától átalussza az éjszakát. Reggel szerintem korán ébred, már próbáltam mindenhogy egy visszaaltatni (tápszer, víz, cumi, ringatás, nincs melege, nem fázik). A bajom csak az, hogy azt tapasztalom, így nagyon hosszú neki egy nap. Egyébként van napirendünk, így néz ki:

5.30 és 7.00 között ébredés

8.00 Reggeli, utána fél órás szundi

10.30 körül tízórai, játék

12.00 körül alvás (ez kb. 1,5-2 óra, mindig friss levegőn)

13.30-14.00 között ebéd, utána játék

16.30 körül délutáni alvás, kb. fél óra, játék estig

19.30-20.00 Fürcsi, vacsi és alvás

Lehet, hogy ennyi az alvásigénye, de azért hátha tud valaki olyan tippet adni nekem, amivel tovább tudnám altatni. Egyébként nagyon jó kedélyű, kiegyensúlyozott baba.


2013. ápr. 1. 06:51
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nem ébred korán. Az én fiam is így kelt. Ha mondjuk fél hét körül kel, én nem tenném le fél 9 körül (reggeli után) aludni,hagynám játszani.
2013. ápr. 1. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem baromira örülj, hogy ennyit is alszik, ráadásul átalussza az éjszakát, mit akarsz még? Nem kel korán, rendben van az alvása.
2013. ápr. 1. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

akkor 10 órát alszik körülbelül éjszaka. azért ez több mint szuper...

tedd le egy órával később, esetleg azzal tudod kitolni, de ennyi idősen nem hiszem, hogy ezt az alvsidőt tudod megnyújtani, azért 12 órát kevés baba alszik éjjel, az én 3 évesem se alszik annyit pedig ő már délután se alszik.


ami feltűnt, hogy 3x alszik nappal, abból 2 nagyon rövid. ez mióta van így? ha nemrég óta akkor lehet át kéne térni a 2 alvásra, akkor nappal is többet aludna egyben, de ahhoz a napirenden változtatni kéne.

tehát reggel felkeltek, reggeliztek, játszotok, megkapja a gyümölcsöt 9-10 körül és akkor fekteted le. majd ha felkel akkor ebéd dél körül, játék, séta, mittudom én és 3 körül teszed le aludni. akkor alszik 5-ig, uzsi, játék, vacsi és így 9 körül elég letenni este, reggel egy órával kitolódik az ébredése és neked is jobban egyben lenne a "pihenőd" :)

egy próbát megér ennyi idősen majd ha úgy látod :)

2013. ápr. 1. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
A 2 rövid alvás régóta van, így alakította ki magának. Próbáltam már nem altatni reggeli után, de nagyon elfárad - szerintem a korai keléstől - és nyűgös, sír. Ezért szeretném tovább altatni reggel, mert talán így lenne esély arra, hogy napközben csak 2-szer, de hosszabban aludjon.
2013. ápr. 1. 09:03
 5/7 anonim ***** válasza:
a 16:30-as délutáni alvást kellene valahogy elhagyni és azt átcsoprtosítja reggelre!legalábbis nállunk így volt!Biztos kell pár nap átállás de utánna jobb lesz!
2013. ápr. 1. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én soha nem tudtam az alvását át variálni, mindig ő állította át magát. Nem alszik keveset. Megpróbálhatod,hogy az estit egy órával elcsúsztatod,de nem biztos, hogy reggel tovább alszik. Nekem a fiam hiába volt később lerakva reggel óramű pontossággal ébredt. Mióta megszületett azóta korán kelő... Nehéz volt megszokni,mert előtte mindig ha tehettem 9-10-ig aludtam.
2013. ápr. 1. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2013. ápr. 2. 07:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!