Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Azok a gyerekek akik 3 nyelvet...

Azok a gyerekek akik 3 nyelvet hallanak otthon nehezebben kezdenek el beszelni?

Figyelt kérdés

2013. ápr. 1. 09:18
 1/10 anonim ***** válasza:
Általában később kezdenek el beszélni, de amikor elkezdenek, akkor tökéletesen használják akár mindhárom nyelvet, ha következetesen van külön használva a három nyelv.
2013. ápr. 1. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nem.

Három nyelven kezdenek el beszélni. Mázlisták! :)

2013. ápr. 1. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
48%
Kisfiam 14 honaposan mar rengeteget beszelt,angol sved es magyar nyelvet hall. Nem hinnem hogy kesobb kezdenek el beszelni a babak csak mert 3 nyelvet hallanak. 2 evesen mar folyekonyan beszelt magyarul,siman leteremtett ha vmi nem tetszett neki :D
2013. ápr. 1. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
10 hos a lanyom en magyarul beszelek neki a parom sved de mi meg angolul egymast kozt.Meg nem mondja h papa meg mama csak gagyaraszik.Jo persze meg nincs elkesve semmivel csak kivancsi lettem volna volt e valakinel hasonlo.
2013. ápr. 1. 09:26
 5/10 A kérdező kommentje:
Koszi kedves utolso nalunk ue a helyzet!!!:))))
2013. ápr. 1. 09:27
 6/10 anonim ***** válasza:

Nincs azzal semmi gond, ha nem "gagyogja", hogy papa meg mama, meg ilyesmiket.

Én pl. meg sem szólaltam, amíg nem tudtam folyékonyan beszélni. :) De a szüleim szerencsére nem is vártak ilyesmit. Ez a "papa", "mama", "pápá"-dolog számomra kicsit olyan, mint pacsiztatni a kutyát. Méltatlan elvárni. Ha mondja magától, az más, de semmi gond sincsen, ha nem.

Nem hajtja a gyerekeket a tatár, az ég világon semmi baja nem lesz, ha esetleg egy-két hónappal később kezd el beszélni.

Csak a szülők szoktak ebből presztízskérdést csinálni, hogy "az én gyerekem már 15 szót tud" (persze, csak épp ilyenekkel van tele, mint a papa meg a pápá...)

2013. ápr. 1. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 petera6 ***** válasza:

Unokahúgom 3 éves lesz szeptemberben. Skóciában élnek, német anyuka, magyar apuka (mindenki az anyanyelvén beszél a gyerekhez).

Egyelőre a saját kis baba nyelvén beszél (de úgy folyékonyan :) ). 1-1 szó talán van, de inkább hangutánzók. Kíváncsi vagyok nála, hogy fog alakulni.

2013. ápr. 1. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Fiam 2 nyelvet hall folyamatosan, 17 hónaposan már kb 50 szavas szókincse volt magyarul, az anyanyelvén (tehát nem kezdett későn beszélni). Most 3 éves, folyékonyan és érthetően beszél magyarul (közösségbe is jár, ott is ezt hallja), viszont az apanyelvet csak érti, néhány mondatot használ csak.
2013. ápr. 1. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Fiam 10 hónapos.2 nyelvet hall,magyarul tud 3 szót,angolul egyet,a yes-t:) Barátnőm kisfia másfél éves 3 nyelvet hall kb.6 szót tud magyarul angolul kettőt,a harmadik nyelvből egyet sem.Én is úgy hallottam,hogy a többnyelvű gyerekek kicsit később kezdenek el beszélni,de ki tudja,majd látjuk:)
2013. ápr. 1. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
3as vagyok. Kisfiam már 7 hónaposan baba,mama, nem nem, gyeje gyejézett, nem tudatosan. Nem jelent semmit hogy még nem mond ilyeneket nyugi:)
2013. ápr. 1. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!