Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy tűrtétek a vendégeket a...

Hogy tűrtétek a vendégeket a baba körül? Hogyan befolyásolta a napirendjét? Gyakrabban kért enni? Nyűgös volt ha nyúzták? Tud a gyerek különbséget tenni, hogy kinél mit lehet?

Figyelt kérdés
Ha nagyszülők folyton elrontják, mindig kikapkodják, attól nálam is igényelni fogja, hogy vegyem ki mindig? 6 hetes a babám. Amióta megszületett folyton idejár mindenki.Szülőknek nehéz azt mondani, hogy ne, sajnos sértődés is volt belőle..úgyhogy már az egész rokonság itt volt. Persze ezzel nem is lenne baj, csak megzavarják azt a kis napirendjét is-ami kezdene kialakulni-pl. délutáni alvás,mert sokszor mire aludna ebéd után akkor toppannak be, van, hogy előtte még nézelődik,kapva az alkalmon kiszedik (mégiscsak anyák..)aztán rázogatják meg úgy csinálak vele mint egy idősebb babával. Rossz nézni. Aztán egy idő után a baba sír, akkor szerencsésebb esetben rájönnek, hogy cicit kér..(mivel ott nyugszik meg nagynehezen.), de a tudatlanabbik fele,elhiteti velem, hogy szegény gyerek azért ilyen, mert fáj a pocija..na akkor már végképp bepöccenek. Elmennek, és párszor még cicit kér, nehezen tudom visszatenni..Ha meg elmegyünk valahova alvás közben lesegetik, alig várják, hogy megpisszenjen és kivehessék. Aztán elmondják, hogy ők csak elronták, mert folyton kiveszik, de azért csinálják.. Nem tudom,ez a pár alkalom el fogja rontani a gyerekemet, vagy nálam megtanulja majd, hogy nem kapkodom ki?

2013. ápr. 1. 10:27
 1/7 anonim ***** válasza:
nálunk, ha vendég van, felborul a napirendje teljesen. nem alszik, hanem pörög, marha érdekes, hogy itt vannak, neki mindent látnia kell stb. utána meg borzasztó nyűgös és hisztis
2013. ápr. 1. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
55%

Amikor még kicsik voltak a gyerekeim, ők a szobájukban voltak, a kiságyukban. A vendégek pedig a másik szobában. Csak akkor engedtem felvenni a babát, amikor ébren volt.

A rokonok-ismerősök ezt tudomásul vették. Aki nem volt hajlandó, azt nem engedtem be a gyerekhez.

2013. ápr. 1. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező,nálunk dettó ugyanez a helyzet,ez is volt születése óta,most 4 hónapos.Egy hónapos koráig volt hasfájós,de még mindig amikor sír, "fáj a hasa"...a falra mászok tőle.Nálunk a vendégeskedés teljesen felborítja a napirendet,alapvetően már nyugodt baba,de ha nyúzzák elkezd vigasztalhatatlanul sírni,így borul minden.
2013. ápr. 1. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Engem soha nem zavartak a látogató, söt örültem nekik.

Nálunk is van hálószobák, ahova letettem a babát aludni, és oda nem ment be senki akkor. Ha sírt bárki felvehette, gyömöszögethette.

Nem éreztem, hogy ez befolyásolna nála bármit is.

Söt ha valaki kezében bealudt akkor az a valaki mindig nagyon büszke és boldog volt.


èn soha nem gondoltam, hogy elrontanák, vagy bármi baja lenne azért mert egésznap kézben van a nagyiknál.

2013. ápr. 1. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az a felnőtt ember,aki nem érti meg hogy a babának aludnia kell,úgy fejlődik,azzal vmi gond van.Én elvinném a babát a közelükből,mondanám hogy alvás idő van,maradjanak,igyanak egy kávét,és máskor telefonáljanak oda,hogy alkalmas-e a látogatás.Mellesleg 6 hét gyermekágyas időszak,a nagy könyv szerint nem is szabadna látogatókat fogadni,utána is csak egyeztetéssel.Rázogatni nem hagynám,megmondanám hogy "Légy szíves ne rázogasd a gyerekemet!"

Ha sír,elvonulnék vele egy másik szobába,és ott szoptatnám meg.A te gyereked,le kell fektetned a szabályokat még idejében,nehogy a fejedre nőjenek a rokonok.Egyébként a kikapkodással 6 hetesen még nem ronthatod el,ha anyára van szüksége,akkor kapkodd csak ki nyugodtan,a manipulálás része majd 8-9 hósan kezdődik.

2013. ápr. 1. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én rosszul, pedig már mindjárt másfél éves a kisfiam. Tegnap is meg ma is reggel korán akartak jönni (tegnap fél 9- 9 körül, ma reggel 7-re). Szerencsére tegnap sikerült az óraállítás miatt meggyőzni őket, hogy később jöjjenek, aztán valami közbejött és még később értek ide. Ma is úgy kelett "taktikázni", hogy ne jöjjenek már ide reggel 7-re, mert a kisfiam reggel olyan éberen alszik már, mindenre felébred, meg amúgy is szörnyű alvó :(.

Már az is kizökkenti, hogyha apa hétvégén itthon van.

Ilyenkor meg borul minden sajnos. Most is elaludt az ölemben, de kb. 20 perc múlva felébredt, és fogalmam sincs mikor fog újra elaludni :(.

2013. ápr. 1. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szia!Szertintem is beszélned kell velük,nyugodtan,nem bántóan,ha lehet,a pároddal együtt.Elmondhatod a kéréseideit,pl. hogy nem baj,ha felveszik,csak ne rázogassák(egy ilyen picit tényleg nem szabad)Nagyon szívesen várod őket,nem zavarnak,csak beszéljétek meg a körülbelüli napirendet,mert hogy amikor alszik,te is kicsit pihennél.Szerintem nagyon jó,h így szeretik az uncsit én anyámék is imádják,de én mindig elmondtam ,ha esetleg nem úgy csináltak vmit és nem sértődtek meg.Csak figyelj oda a körítésre:D Ja,és ne egyszerre menjen mindenki.később lehet nagyobb társaságban,de szertintem egyszerre elég még csak 1-2 ember.HA nme értik meg így sem,akkor az az ő bajuk,akkor nyugodtan megsértődhetnek,akkor később is csak a terhedre lesznek!
2013. ápr. 1. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!