Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » OTP Egészségkártyára babás...

OTP Egészségkártyára babás termékeket (pelenka, törlőkendő) csak a születés után tudok vásárolni? Gyakorlatban hogy működik?

Figyelt kérdés
Kedvezményezettként kell szerepelnie a babának az egészségpénztár nyilvántartásában?

2013. ápr. 1. 12:54
 1/9 anonim ***** válasza:
Amennyiben lehet otp egészségpénztári kártyára vásárolni ilyen termékeket, akkor lehet már szülés előtt is. Nekünk patikapénztáros patikakártyánk van, ezzel még a mellszívót is meg tudtam venni előre. Na meg az újszülött pelenkát, popsitörlőt, fürdetőket, miegymást.
2013. ápr. 1. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Igen, kedvezményezettként kell szerepelni és akkor vehetsz ilyen dolgokat.

Ha megszületik akkor újra ki kell tölteni, mert a terhesség alatt magzatként szerepel, majd ha megszületik gyermekként.

2013. ápr. 1. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

Születése előtt ugyanúgy kérhetek számlát pelusról és törlőkendőről csak akkor mint kismama kapom vissza a pénzt?

2013. ápr. 1. 14:31
 4/9 A kérdező kommentje:
Illetve amíg nem születik meg,addig nincs TAj száma és hivatalosa neve, tehát nem tudom még bejelenteni kedvezményezettként. Nem jól gondolom?
2013. ápr. 1. 14:32
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem kell előre bejelenteni kedvezményezettként, csak, ha megszületik!
2013. ápr. 1. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :)
2013. ápr. 2. 14:15
 7/9 anonim ***** válasza:

Nekem be kellett jelenteni, és nem volt olyan régen, most fél éves a Fiam. Kérdezz utána az a legtisztább. Egy telefont megér.


Egyébként neked nem úgy működik mint egy bankártya? Mi az h vissza kapsz pénzt? Én bementem, lehúzták a vásárlásom és kész.

2013. ápr. 2. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem kell a magzati bejelentéshez tajkártya. De mondom, nálunk ez így volt.


Bejelentettem kedvezményezettnek, szülés VÁRHATÓ időpontja stb. Majd mikor megszületett küldtek egy papírt h most már rendesen jelentsem be , TAJ számmal, lakcímmel együtt.

2013. ápr. 2. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

A patikába lehúzzák a kártyát, de pl ha a DM-be vásárolnék pelenkát, ott számlát tudnak csak adni.

Ma beszéltem velük. Azt mondták, hogy semmi nem kell addig, amíg várandós vagyok. Az orvosi magzati igazolást sem kérik hozzá, csak a számlát. A születés után természetesen be fogom jelenteni kedvezményezettként.

2013. ápr. 2. 19:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!