Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan etessem, már kivagyok?

Hogyan etessem, már kivagyok?

Figyelt kérdés
1 éves kisfiam kb. 2 hete nem nagyon hajlandó enni az etetőszékben. Eddig minden ok volt, tízórai, ebéd, uzsi és vacsi ott zajlott. Mostanában viszont van, hogy nem hajlandó enni, ha később teszem bele, akkor sem. Csak nyafog, eltolja a kaját, ki akar jönni, ez kéne az asztalról, az kéne, ha megkapja már eldobja, ha valami új dolgot kap nézegetni, akkor eszik pár falatot, de amúgy nem akar. Már van, hogy kekszet, gyümölcsöt inkább a szobájában eszegeti játék közben, hogy ne üljön ott annyit. Most én rontottam el valamit vagy ez normális? Kiskanál sem érdekli, ha kedve van eszik egyedül darabosat, de nem mindig. Hogyan szoktathatnám vissza arra, hogy az etetőszékben eszünk. nem várom el, hogy szépen egyen, csak egyen.
2013. ápr. 1. 14:13
 1/3 anonim ***** válasza:

Játékosan kell, etetni. Én mindig utánoztam neki valamilyen hangot miközben a szája felé közelítettem a kanállal. Érdekessé kell neki tenni az ennivalót és az evést.Pl adj neki pirítóst,imádni fogja, hogy ropog! Kölesgolyót is adtam neki, imádta ahogy ropog. Színes kajákkal próbálkozz... Mond neki, uuu... nézd milyen jó színe van!


Van volt hogy nem etetőszékbe etettem, mert halálra unta magát benne, hanem futott 2 kört hopp egy falat a szájába. Ilyenkor a gyerekek nem érnek rá enni, mert annyi felfedezni való van, gondolj csak bele! Attól még hogy néha nem az etető székbe eteted, hanem úgy hogy fut néha két kört, lehet később jó nevelt! De ezt ne most akard elérni. 1-2 éves korig ők felfedeznek, játékosan csinálj mindent! Nevetve, próbálj lemenni az ö szintjére. Ha ez sikerül, akkor minden helyre fog jönni. És dédelgesd sokat, olyan hamar felnőnek! :)

2013. ápr. 1. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Vannak ilyen időszakok,a lányom is 1 évesen csinált először ilyet hogy nem akart enni,ideges voltam aztán rájöttem hogy felesleges mert nem fog éhenhalni ha éhes lesz eszik.Nem problémáztam mert fejlődött nem volt gond a súlyával sem aztán 1 hónap múlva visszatért minden a rendes kerékvágásba.Nekünk az volt még néha jó ha mesét néztünk evés közben az bevált.
2013. ápr. 1. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Tapétázd ki a padlót az etetőszék körül újságpapírral, adj a gyerekre nagy előkét (az IKEÁban van kisgyerekeknek való festőköpeny, az tökéletes!) és add a kezébe a kanalat! Nem tudom, mekkora a konyhátok, de én azt csináltam, hogy beraktam a gyereket az etetőszékkel együtt a konyhába, kezébe adtam a kanalat, én meg nekiálltam mosogatni, nehogy azt higgye, hogy foglalkozok vele, hogy ő mit mókázik össze a kajával. Amikor befejeztem a mosogatást, akkor szépen elvettem előle a kajcsit, és kivettem a székből. (15-20 perc) takarítottam egy kicsit körülötte (10 perc) Egy idő után megértette, hogy vagy eszik rendesen - legalább próbálja meg - vagy éhes marad, ha szórakozik a kajával.

A probléma gyökere valszeg az, hogy unatkozik evés közben. Ennek nem az a megoldása, hogy TV elé ültetjük a gyereket, meg brümmögünk neki etetés közben, hanem az, hogy olyan újdonságot mutatunk neki, ami lefoglalja. Ebben a korban ez az újdonság a kanál-ennivaló-szájbapakolás. ;-) Hidd el, hogy ugyan a fele kaja a földön, meg a hajában fog landolni (ezért dupla adagot tegyél elé!), de lefoglalja az evés, és tanul, ügyesedik is vele :-) Egyévesnek akár adhatsz már darabos kaját is, azt kézzel felcsipegtheti, összecsócsálhatja. Ezzel is elvan. Ha nem eszi, akkor nem éhes - eléggé. Ne erőltesd az evést, abból csak baj lesz a későbbiekben!

Egyébként lehet, hogy fogzik is, akkor kevesebbet esznek a gyerekek.

2013. ápr. 1. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!