Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Sok kisbaba születik még...

Sok kisbaba születik még dawn-kórral?

Figyelt kérdés
Van rá szűrés de mégse sikerül kideríteni? Vagy hogy van ez?
2013. ápr. 1. 19:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Egyre kevesebb beteg baba születik, mert egyre többen vetetik el a beteg gyereket. Egyébként nem olcsó a szűrése és nem mindenki teheti meg, hogy megcsináltassa.
2013. ápr. 1. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
A 100% biztos modszer az a chorionboly biopszia, aminel magas a veteles kockazata. A vertesztek is magas talalati aranyuak, de nagyon dragak.
2013. ápr. 1. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Nem voltam még terhes ezért nem tudo.! Egyébként ha valaki nem kéri akkor erre irányulóan nem végeznek szűrést? Azt irtátok drága, mennyi?
2013. ápr. 1. 19:12
 4/13 anonim ***** válasza:
30e. Az AFP szures es a 12. heti UH is erre valo. Ha eselyt latnak a Down-ra, akkor ajanljak a kombinalt tesztet (fizetos) vagy a chorionboly biopsziat (ingyenes, de vetelest okozhat).
2013. ápr. 1. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

A vértesztek közül egy megbízható van, amit két helyen végeznek az országban, 300 ezerbe kerül, és az anyai vérből kinyert magzati dns-t vizsgálja, ugyan olyan találati pontossággal, mint az invazív beavatkozásoknál. Ilyen invazív beavatkozás a chorion mintavétel, és az amniocentézis, aminek van egy alacsony százalékú vetélési kockázata. Az orvosok azt mondják, hogyha a vértesztek (nem a fent említett) pozitív eredményt adnak, és esélyes a down-os baba, akkor mindenképpen érdemes valamelyik invazív beavatkozást elvégezni.

Ezeknél a 2-4 markeres vérvizsgálatoknál viszont sok az álpozitív eredmény.


Egyébként 35 éves kor alatt több down-os baba születik, mert az e fölötti nőket sokkal gyakrabban szűrik.

2013. ápr. 1. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
66%
Vetélést okozhat ezt sokszor írják, de nem annyira gyakori ám. A 40. éve praktizáló orvosnál soha nem fordult elő.
2013. ápr. 1. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
36%
nagyon alacsony a vetélési kockázat. Nekem csináltak amúgy, semmi bajom nem volt tőle, a gyereknek sem.
2013. ápr. 1. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

a kombinált nkem pl ingyen volt. semmi rizikó miatt, csak a kh ahol szültem, ott ingyen csinálták. persze csak annak, aki ott dolgozó dokihoz jár végig...


de ezz off volt


egyébként nem születik sok, a legtöbben elvetetik. én is azt tenném.

2013. ápr. 1. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
De mégis mennyi? 1000-ből 1? Mert Hát elég sok ilyen kisgyreket látok az utcán, az egyik ismerősöm kisfia is "beteg".
2013. ápr. 1. 19:50
 10/13 anonim ***** válasza:

Hogy konkrétan mennyi születik, azt nem tudom. De, hogy mennyi esély van rá


[link]

2013. ápr. 1. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!