Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A gyermekágyon dolgozó szülész...

A gyermekágyon dolgozó szülésznőktől miben kaphatok segítséget?

Figyelt kérdés
A babagondozást a csecsemősök mutatják be ,vagy az osztályos szülésznők ?
2013. ápr. 1. 20:45
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Általában a csecsemősök "oktatnak", már ha normálisak. A szülésznő feladatai kicsit kórházanként is eltérőek lehetnek...

Én pl szülés után a szoptatásban egyből szoktam segíteni.

2013. ápr. 1. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Senki nem mutatta meg. Pontosabban a szobatársam segített, aki a 3. gyerekét szülte. Debrecen Klinika. Az osztályosok aranyosak voltak, de ez a csecsemősök feladata lett volna.
2013. ápr. 1. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Melyik kórház érdekel? Mert pl. ahol én szültem ott semmilyen segítséget nem kaptam a csecsemősöktől. A babagondozással kapcsolatban semmit nem mutattak meg. A gyermekágyon dolgozók nagyon rendesek voltak, de nekik meg nem az a feladatuk. Remélem, ahol Te fogsz szülni ott nem így lesz.
2013. ápr. 1. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Kerria ***** válasza:

Szülésznő: lelkileg támogatott a vajúdás alatt, szülés után segített az első szoptatásnál és később sokszor meglátogatott a kórházban (nem pénzért!!!)


Csecsemős nővér: behívott megmutatni a fürdést, aminek nem sok értelme volt, mert itthon nem csap alatt mosdattam. Megmutatta a köldökcsonk ápolását, és a pelenkázást. (ezt sem pénzért!!!)


Aki még segített az a kórházi védőnő, ő mutatta meg hogy több fajta szoptatási mód létezik, és a mell masszírozását, amivel elkerülhető a gyulladás.

2013. ápr. 1. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szoptatást a szülésznő magyarázta el, segített mellretenni, és egész kiselőadást tartott róla rögtön a szülés után, a többit a csecsemősök (köldök, pelenkázás, stb) mutogatták el. Én a SOTE II-n szültem).
2013. ápr. 1. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!