Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szocpol kérdés?

Szocpol kérdés?

Figyelt kérdés

2 babát vállaltunk 6 éve. 3 hónapja megszületett a kislányunk, de férjem elhagyott minket.


Ugye az 1 gyereket elfogadják?

Kb mennyi összegre számíthatunk, hogy vissza kell fizetnünk az államnak, a kamatokkal együtt?

Járt valaki hasonló helyzetben? Kérem csak azok írjanak!


2013. ápr. 1. 20:48
 1/8 anonim ***** válasza:

nem hasonló a helyzetem, de azért leírom, hátha segít.

Nálunk nem született meg a második baba. Így a 1,5 millió forintnak 460000 forint lett a kamata 4 év után, amit felosztottak 21 évre, mert annyi volt még hátra a hitelből és most 11890 forintot fizetek a szocpol törlesztőjére, 3490 forintot a kamatra, ugyanis két hitelszámlát nyitottak még a meglévő hitelszámlám mellé, mert ezt így szokás magyarázták. Amúgy be kell számítsák az 1 gyereket, de azt már jelezned kellett volna, születés után 60 nap van rá. Sajnálom hogy elhagyott a férjed, nem lehet helyre hozni a dolgokat?

2013. ápr. 1. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Bejelentettük a megszületett babát, szerencsére az akkor oké.

Nem lehet helyre hozni, elhagyott minket a munkatársáért... tudod, baba, felelősség...nem minden pasinak felel meg. Van akinek a randizgatás sokkal izgibb :(


Mi áruljuk a házat, gondolom akkor egy összegben kell visszafizetnünk.

Hogyhogy 4 év után?? 8 év van a 2 gyerekre, én úgy tudom...

Sokat segítettél, köszönöm!

2013. ápr. 1. 21:28
 3/8 A kérdező kommentje:

Nem igazán értem. 460.000 a kamat, de 3.800.000 körül fizettek vissza?????

Ez hogy lehet??? Biztos 460.000??

Egy összegben nem lehetett visszafizetni?

2013. ápr. 1. 21:30
 4/8 anonim ***** válasza:
Az egy gyereket természetesn elfogadják. A másiknak vissze kell fizetni az összegét és z ügyleti kamatát, annyi időre kaphatjátok max részletre amíg a hiteletek tart, már ha van hitel is mellette. Amennyiben eladjátok az ingatlant természetesen egy összegben kell visszafizetni a hitelt és a kamatot is.
2013. ápr. 2. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
amikor felvettük a hitelt már volt egy gyermekünk, így a másodikat csak négy évre kaptuk meg. Igen jól írtam, én is kiakadtam, amikor kiküldték, hogy 460000 forint kamatot is fizessek vissza a másfél millióra. Sajnos nem volt meg most sincs, ha lett volna akkor a szoc.polt sem vesszük fel. Igen nagyon durva, hogy a kamattal együtt a háromszorosát kell visszafizessük. Ez van. Sajnálom, hogy a férjed ilyen. Eddig nem láttad rajta, hogy nem megbízható? ha eladjátok a házat egybe levonják, ahogy az előttem szóló is írta.
2013. ápr. 2. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nem gondoltam, hogy nem megbízható. 11 évig éltünk együtt, 6 évig voltunk házasok, nem hittem, hogy így fog lelépni, amikor itt a pici.


Köszönöm szépen a válaszokat!!

2013. ápr. 2. 07:31
 7/8 anonim ***** válasza:
sajnálom hogy így jártál és a picit is nagyon bár ő még most nem fog fel az egészből semmit, szerencsére.
2013. ápr. 2. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm az együttérzésed!! Nagyon jólesik!

Hát igen, még semmit nem fog fel a kislányom abból, ami körülötte folyik, szerencsére.

2013. ápr. 3. 09:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!