Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Jól etetem 7 hónapos kislányom...

Jól etetem 7 hónapos kislányomat? Kicsit össze vagyok zavarodva.

Figyelt kérdés

Mást mond a védőnő, ismerős, család... szóval közvéleményt kutatok...

Napi étkezésünk így alakul:

reggel 8: egy üveg gyümölcsös bébiétel (keksszel, müzlivel, néha tejpéppel)

ebéd 11:30 körül: főzelék, valami husival (csirkemell, comb, pulykamell, a kapható bébiételekből korának megfelelők kb.200 gr)

uzsi: 17:00 körül: tejpép gyümivel, joghurt (180-200 gr)néha tápszer

vacsi 20:00 körül: 230 ml tápszer

éjszaka 01-03 között valamikor: 210 ml tápszer

van hogy hajnalban is felkel nyalakodni, ilyenkor 50-100 ml között eszik tápszert, de ez az utóbbi időben csak egy két kortyintás


Első kérdésem, hogy jó-e így szerintetek, vagy kell valamin változtatni, másik kérdésem, hogy az éjszakai etetést hogy lehetne lassan leépíteni.


Picurom 7000 gr körül van most.



2013. ápr. 2. 10:03
 1/7 anonim ***** válasza:
Reggeli éhgyomorra nem adnék gyümölcsöt,savat csinálhat,inkább pépet vagy tápszert.uzsit felcserélném a reggelivel a helyedben.az ebéd és az uzsi között sztem sok az 5,5 óra.Bár ha olyan a napirendetek hogy nem kér enni addig,akkor nem tudsz mit csinálni.A fél liter tejalapú megvan,főzelék,gyümölcs megvan.
2013. ápr. 2. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az ébéd és uzsi közt szerintem sok idő telik el. Köztesnek adnék valamit, gyümölcsöt pl. Reggelire én nem gyümölcsöt szoktam adni, hanem valami laktatóbbat, tápszer vagy tejpép.
2013. ápr. 2. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Kábé én is így csinálom, de azért leírom: reggel-este 210 ml tápszer, délelőtt gyümi (pl. egy alma banánnal összenyomkodva) ebédre husi+zöldség (figyelni, hogy változatos legyen a zöldség) délután tejpép. Lassan mostmár maga is ehet egy-egy kiflit, ilyesmit. Szerintem jól csináljuk.
2013. ápr. 2. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Azt olvastam, hogy már lehetne neki kiflit, kenyeret adni neki vajjal, margarinnal (mindenkinek saját elvei szerint), de azt hogy és milyen formában?
2013. ápr. 2. 10:21
 5/7 anonim ***** válasza:
hány foga van?fontos hogy meg tudja rágni.de igen lehet neki adni,kis katonákat adok én is.
2013. ápr. 2. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
a két alsó foga van kint még csak, de babakekszet már adtam a kezébe, elnyammogott rajta, össze kell nyomkodni vagy csak úgy katonánként be a szájába?
2013. ápr. 2. 10:42
 7/7 anonim ***** válasza:

Tényleg mindenki mást mond. 9 hónapos a fiam, mondjuk anyatejes baba, de a védőnő és a gyerekorvos is a szoptatást javasolja, a család véleménye meg nem érdekel, hogy mi volt 20-30-40 éve, amikor 1-2 hónapig szoptattak és kevésbé volt fejlett az orvostudomány és a kutatások e témában.

Mi még csak 2x eszünk szilárdat/kanalazunk, nem is igényli a fiam, majd a jövő héten kezdem el az ebédet nála.

7-fél 8: szopi

10-10,30: gyümölcs gabonával vagy husival

2 körül szopi

5 körül uzsi: Sinemil zöldséggel

fél 9 vacsi szopi

Mivel fejlődik és hízik, 9 kg, ők azt mondták, maradjon még a fő táplálék az anyatej. Éjjel igény szerint szopizik.

Szerintem nagyon kevés a tápszer, a legfrissebb kutatások azt javasolják, hogy 1 éves korig az maradjon a fő, kb 70%: tápszer/anyatej/pépek.

Éjszakai etetés....a fiam 3-4x ébred csak pár kortyért, nekem ezzel semmi bajom. Miért gondolod, hogy csak a kaja miatt ébred? Lehet, csak rád kíváncsi megvagy-e még. Éjjel van idejük agyalni az anyán, ha nincs érezhető közelben. Mondjuk a fiam velünk alszik, így nem érdekes hányszor kel (kötődő nevelés párti vagyok, mert úgy gondolom oka van, hogy ébred) ráadásul a szeparációs szorongás időszakában van.

2013. ápr. 2. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!