Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 16 hós kislányom megfázott...

16 hós kislányom megfázott Augmentin szirupot kapott. Mellé lehet vagy kell adni Fenistil cseppet? Elfelejtettem megkérdezni a doktornőt.2 napig Fenistil cseppet kapott amíg el nem mentünk a dokihoz.

Figyelt kérdés
2013. ápr. 2. 14:23
 1/6 anonim ***** válasza:
kijött rajta vmi kiütés azért adtad neki?ha igen addig kell míg el nem múlik.Normaflort adjál még neki.
2013. ápr. 2. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az én fiam mindig kap antihisztamint ilyenkor. Szerintem ártani nem ártasz vele.
2013. ápr. 2. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
adhatod bár a fenistil cseppet vírus okozta betegségeknél andják, ti meg azért kaptatok augmentint mert a doki szerint bakteriális eredetű. A fiamnál tüdőgyuszi volt amikor ezt a két gyógszert kellett egyszerre szednie +calcimusc+ ambrobene+c vitamin. Szerintem felesleges, de normaflore-t adhatsz neki, egy ampullát elosztva az iszijében egész nap.
2013. ápr. 2. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A Fenistil nem vírusos betegségekre való gyógyszer, hanem allergia elleni készítmény, vagyis antihisztamin.

2 nap alatt semmit nem használ, legalább 1 hétig, 10 napig kell alkalmazni.

2013. ápr. 2. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nem kiütésre adtam neki,hanem folyik 2 napja az orra és Fenistil csepp volt itthon,azt szokott kapni ilyenkor.De mondta a doki,h felír Augmentint és ha nem víz folyik az orrából,hanem sárgás váladék,kezdjem adni neki az antibiotikumot. Délben elkezdtem adni neki csak nem tudom,h a Fenistilt adjam e mellé.
2013. ápr. 2. 14:36
 6/6 Kerria ***** válasza:
A fenistilt tünetcsökkentésre szokta nálunk adni (pl. köhögés, orrfolyás), szerintem adhatod, de lehet megkérdezném a dokit/védőnőt/vagy a patikust! :)
2013. ápr. 2. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!