Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kérlek erősítsetek meg benne,...

Kérlek erősítsetek meg benne, hogy normális, hogy a doktornő ma nem jött el hozzánk?

Figyelt kérdés

Belázasodott a fiam és felhívtam, megmondtam mennyi volt a láza, aztán mondta mit adjak neki.Ha 2 nap múlva nem múlik el, akkor eljön hozzánk.Még annyit kérdezett, hogy köhög-e, volt-e hasmenése, folyik-e az orra, de nincs semmi más, csak a láz.Reggel 6kor kapott kúpot, azóta már virgoncabb, de még nem az igazi és nem érzem melegnek.Most még nem mértem meg a lázát, mert alszik.

Az egyik nagymama szerint felelőtlen a doktornő.Szerintetek?


2013. ápr. 2. 14:30
1 2
 1/15 Jégtánc ***** válasza:
87%
Nem felelőtlen.Nem tudhatod hol van.Lehet súlyosabb esetei is vannak.
2013. ápr. 2. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
hívtad azóta,hogy nem lett jobban a kicsi?
2013. ápr. 2. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem. Habár ha csak néhány hetes baba akkor igen, megnézhette volna, de egy 3 hó feletti babánál már ez telejsen normális.

Ha 3 napig van láza akkor csak vírusos fertözés, nem adnak rá semmit, lázat kell csillapítani és az orr legyen mindig szabad.

Ha 3 napnál tovább tart vagy nagyon intenzív a láz (nem tudod csillapítani), köhög erösen vagy más nagyon furcsát látsz akkor bakteriális eredetü is lehet.

Ha nagymamának nem teszik akkor vigye el az orvoshoz.


Kimegy az orvos visz még egy rakat virust magával, jól megdöngöli a gyereket, ordítatja egy kicsit mert úgy ha szájába néz az orditassal jár. Majd ugyan ezt megállapítja mint most.

2013. ápr. 2. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 Kerria ***** válasza:
100%

1. Alapvetően nem normális dolog, DE a gyerekeknek gyakran van 3 napos láza. Ami hirtelen jön, majd el is múlik. Ez ellen nem tud mit tenni sajnos, emiatt gondolom, hogy vár inkább.


2. A nagymamák mindig jobban túlaggódják a dolgot, legalábbis nálunk ez van :(


3. Tanács: hívd fel a védőnőt, és kérj tőle tanácsot.


Aggódni ne aggódj, bár nem értek egyet azzal, hogy nem megy ki hozzátok, ha segítség kell, de bízom benne, hogy nem felelőtlen.

A láz alapvetően a szervezet küzdelme, bizonyos szintig (38 fok alatt) nem is szokták csillapítani, mert meg kell tanulnia a szervezetnek is ellenállóvá válni.


Mennyi idős a kisfiad, és mekkora lázról beszélünk?

2013. ápr. 2. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
46%
Én is kiakadnék,ha nem ér rá,küldjön valakit maga helyett.az én kisfiamnak sem volt semmi tünete csak a láz,és kiderült hogy vírus ráment a torkára.A mi dokik sem jött ki,érthető módon,hisz pont hétvége volt.Elvittem ügyeletre,ott írtak neki gyógyszert.2 nap múlvát mondott? 2 nap alatt sok minden történhet,persze nem ő kínlódik a lázas babával.
2013. ápr. 2. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Mennyi idős a fiad? És mennyi volt a láza?

Ha kimet volna, valószínűleg akkor sem ad semmi mást, mert vírus. Ha 2 nap múlva is lázas lesz, akkor ír antibiotikumot.


Sajnos sokszor ez van, én is hívtam már ki lázas gyerekhez, de nem "tudott" kijönni. (Ilyenkor mindig elgondolkozok másik orvosváltoztatáson, de egyébként meg jó orvos, csak rengeteg a betege.)

2013. ápr. 2. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
51%

Komolyan ennyi hisztis félős anyuka van??


Csak lázhoz nem kell doki (ha nem túl magas. Vírusos betegségre nem adnak gyógyszert, csak lázat kell csillapítani, meg orrot szívni. Ha meg rmegy a vírus a torkára, ahogy a gyik válaszoló írta, ugyanúgy nincsmás dolog. A vírus ellen az immunrednszer védekezik, és legyőzi (mellesleg az alacsony láz HASZNOS). És az esetek 98%-ban vírusos a betegség. Ha tovább tart, akor bakteriális, és akkor időben kap gyógyszerrt rá.

2013. ápr. 2. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen normális, hogy nem jött ki, tenni úgy sem tud mást mint amit telefonban elmondott.
2013. ápr. 2. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
38%

Köszi a lehúzást. Nyilván kimenne, ha köhögne, hasmenése lenne, hányna, stb. Csak láz, az szinte semmi.


Ha megnézi sem tud többet tenni, minek menjen?! Pfff.

2013. ápr. 2. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
73%
9. a lehúzást a "hisztis" jelző miatt kaptad. Az anyuka nem hisztis és félős, sőt. A nagymama problémázott. Olvass figyelmesebben!
2013. ápr. 2. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!