Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy van ez a gyerekvállalásná...

Hogy van ez a gyerekvállalásnál? Tényleg mindenkinél ez történik? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Jó pár gyerekes ismerősöm van. Többségében pici gyerekeik vannak, max. 3 évesek. Beszélgettem velük a gyerekvállalásról és szinte kivétel nélkül (egy kivétellel), azt mondták, hogy a gyerek "rontott" a kapcsolatukon. Ez alatt pontosan nem tudom mit értettek, mert nem részletezték. De az biztos, hogy mindannyian azt gondolták, a gyerek majd javít a férjükkel való kapcsolaton és még sem így lett. (Nem arról van, szó hogy esetleg rossz volt előtte is, és a gyerekkel próbálták volna megoldani). Jó volt a házasságuk előtte is és arra számítottak, hogy még jobb lesz de ennek ellenkezője történt. Ez törvényszerű? Mindenkivel így van? Szeretnénk nem sokára babát, de ez a kérdés nem hagy nyugodni, félek, mi lesz ha velünk is ez történik??? Most jó nagyon a kapcsolatunk...mit lehet tenni, hogy ez így is maradjon?

2013. ápr. 2. 15:15
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
100%
Hát nálunk csak erősített a kapcsolatunkon!
2013. ápr. 2. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
86%
Hát, én meg senkit sem ismerek, akinek a gyerek tönkretette volna a házasságát. Pedig sok gyerekes ismerősöm van. Az én házasságomra semmilyen hatással nem volt, előtte is szerettük egymást, utána is. Mindig mindent megbeszélünk, szoktunk veszekedni is kulturált keretek között, de ez a kislányunk megszületése előtt is így volt. 2 éves a lányom.
2013. ápr. 2. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
100%

A kapcsolat romlásán lehet, hogy a sok teendő miatti "nem jut elég idő egymásra"-t élik meg. Tényleg állandóan, tudatosan dolgozni kell a kapcsolaton, mindkettőnknek.

A gyerek(ek) óriási időt, energiát igényelnek, amit régebben természetesen munka után a pár egymásra tudott fordítani.

Most pedig a minimális egymással töltött idő 90% a gyerekekről (erről való beszélgetésről) szól.

Tudatosan ragaszkodni kell a közös sétához, vacsorához.... stb. ahol tényleg csak kettesben van a pár, mint a gyerkőcök előtt.

2013. ápr. 2. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
59%
én egyelőre állapotos vagyok "csak", és bár nem gondoltuk, hogy máris összejön a baba (értsd a párom kicsit berezelt:)) nekünk sokkal erősebb lett már most a kapcsolatunk. akik a környezetemben vannak, és esetleg szétmentek a baba után, azoknál olyan gond volt, ami már korábban is fennállt, a gyerekhez nem sok köze volt, max. felerősítette azt. szerintem fontos a rendszeres önvizsgálat, sokan csak azt gondolják, jó a házasságuk, közben már hónapok óta nem dumáltak egy jót...ez meg nem gyerek kérdése!
2013. ápr. 2. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem arra gondolhattak, hogy az elején -mivel egy új élethelyzetben kell helytállni- vannak súrlódások. Főleg ha mondjuk hasfájós a baba, apuka meg sokat dolgozik. Ilyenkor azért megesik, hogy kiborul a bili néhány hét után. De ha tényleg jó a kapcsolat, akkor ezeken hamar túl lehet lendülni, és ha nem felejted el, hogy feleség és nő is vagy, nem csak anya, akkor szerintem nem romlik el az a házasság, ne aggódj! :)
2013. ápr. 2. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
89%
Kisfiam születése előtt is rendben volt köztünk minden, de mióta megvan a fiam azóta kerek minden. Vannak nehéz napok, de talán így jobban tudjuk értékelni azokat a perceket amiket együtt töltünk.
2013. ápr. 2. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
Az biztos, hogy egy gyerek nem oldja meg a kapcsolati problémákat. Az én tapasztalatom, hogy az első gyerkőc erősített a kapcsolatunkon. Viszont a harmadik gyerektől már lettek kihívások, amiket nem volt mindig könnyű megoldani és ezek okoztak feszültségek. Egy ingatag kapcsolatot egy gyerek csak feldúl. Az is számat, hogy ki mit hoz otthonról és mennyire ütköznek a házaspár nevelési elvei. Nem kell megijedni. Természetes, hogyha csak két ember van egy kapcsolatban, sokkal kevesebb a veszekedés, feszültség, mint hogyha még egy harmadikról is kell gondoskodniuk. A kulcs abban van, hogy melyik csoporthoz tartoztok. Azokhoz akik elmenekülnek a problémák elől, vagy inkább együtt megoldjátok. Egyébként én azt gondolom, hogy az első gyereknek, nem szabadna bekavarni a kapcsolatba.
2013. ápr. 2. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:

Hát ne hari de jó nagy hülyék az ismerőseid ha azt hitték hogy a gyerek majd javít a kapcsolatukon..

Egyébként te már most jobb helyzetben vagy náluk, mert fel tudsz készülni rá hogy ez nem így lesz vagy nem feltétlen lesz így. Én azt mondom a gyerek a legjobb kapcsolatot is "megtépázza" kicsit pláne ha problémásabb a gyerkőc vagy kiderül hogy egyáltalán nem ugyanúgy képzelik a gyereknevelést stb.

Sok új és váratlan dolog derülhet ki a másikról hiszen gyerek nélkül pl. a nevelési problémák nyilván nem kerülnek felszínre úgy.

Szerintem tudatosan készülni kell erre hogy ne süljenek be otthon egyedül pl. a pár hogy ki tudjanak mozdulni együtt de még akkor IS sokkal kevesebb idő jut majd egymásra.

Viszont a másik oldala hogy a gyerekkel való kapcsolat törődés KÖZÖS kis élet terelgetése meg annyi pluszt is ad, én pl. amúgy is nagyon szeretem a férjem, de mióta megvan a 3 gyerekünk ( 2 volt tervben harmadik védekezés mellett lett) azóta még szerelmesebb vagyok belé mint bármikor mert annyira jó hogy így szereti a gyerekeinket és mindent megtesz értük meg amikor tanítja őket játszik velük, teljesen új embert ismertem meg:)

2013. ápr. 2. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat! Nem hiszem, hogy a kezdeti súrlódásokra gondoltak. Akiknek már három év körüli a pici, ők is azt mondták, hogy rosszabb a kapcsolat (jelenleg is), holott azért már ennyi idő alatt belejöhettek volna.
2013. ápr. 2. 15:27
 10/29 anonim ***** válasza:
65%
Nálunk javItott, mert megismertem a párom olyan oldalát, amit előtte nem ismertem és előtte is szerettem, de újból beleestem.
2013. ápr. 2. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!