Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8,5 hónapos babám nem akar...

8,5 hónapos babám nem akar szopizni. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
A kisfiam nem fogadja el az anyatejet már egy ideje, vagyis elalváskor tudom csak nagy nehezen megszoptatni, de akkor is pár korty után elalszik. Volt, hogy éjjel felkelt, olyankor is szopizott, most ha fel is ébred éjszaka, csak mellém akar feküdni, a mellet elutasítja. Reggel sem kér már "belőlem". Tápszert is próbáltam, azt meg egyenesen kiköpi. Reggel és este kap tejpépet-az tápszerrel készül, ebédre főzeléket hússal, sajttal, tízóraira és uzsonnára gabonapépet túróval, gyümölccsel, joghurttal. Élvezettel eszi a tésztát, rizst, kenyeret, pedig nincs foga sem. 3 deci folyadékot iszik meg naponta, vizet, gyümölcslevet- a tea nem kell neki. A védőnő erősködik, hogy kell a tápszer, ha nem szopik, de mit csináljak, ha nem kéri? Tölcsérrel csak nem tölthetem bele. Régen 6 hónapos kor után már elég gyorsan elválasztották a babákat. Most miért kell olyan sokáig szoptatni, (5 hónapos koráig kizárólag anyatejet kapott a fiam), ha egyszer nem akarja a gyerek? Belefáradtam a próbálkozásba, látom, hogy nem akar szopizni tovább. Viszont jó súlyban van, élvezettel eszik mást. Erőltessem a tápszert?

2013. ápr. 2. 15:35
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha nem kér anyatejet, akkor ne adj neki. Erőltetni felesleges. Ha eddig is tudtad szoptatni, az is nagyon szép idő.:)

Ha a tápszer sem kell neki, de helyette minden nap 2 vagy 3 alkalommal kapna tejpépet, akkor sem lenne gond!

A fiam másfél hónapos kora óta volt tápszeres, akkora ment el teljesen a tejem. A tápszert pedig csak 7 hónapos koráig fogadta el, utána kihányta, mert annyira nem szerette.

Akkor már kapott tejpépet és mivel a tejpép dettó ugyanazokat a dolgokat tartalmazza, mint a tápszer, így a tápszeres étkezések helyett tejpépes étkezései voltak a fiamnak, majd pedig 1 évesen bevezettem a tehéntejet. Gyerekorvos, védőnő ezt a megoldást is elfogadta, a fiam nagyon szépen fejlődött, 1 évesen kifejezetten ducikás volt. Nem volt kövér, de nagyon jó súlyban volt.

Tehát vagy a tápszer vagy a tejpép még napi szinten 2 vagy 3 alkalommal kell, de ha pépet eszik, meg minden mást, akkor viszont sokkal jobban szorgalmazd mellé a folyadékot!

2013. ápr. 2. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Igen, en adtam neki. Esetleg probalj mas fajtat, vagy probald nem melegen adni. Az enyem nem fogadta el melegen, csak enyhen langyosan szereti. Az enyem is 5 honapig kizarolag szopizott, majd kb 9 honaposan ugy dontott nem kell nekin a cici tobbe. Nincs ezzel baj nem kell eroltetni.. Ha vegleg nem fogadja el a tapszert esetleg csinalj neki finom turmixokat gyumolccsel stb. Nem kell hogy tapszer legyen amit adsz csak tejtermek. Nem kell eroltetni a tapszert sem igazan ha az etrendje jo...
2013. ápr. 2. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nem akarom a tápszert erőltetni. Van, hogy főzök vízzel egy adag grízt sűrűre, csinálok egy deci tápszert és összekeverem a grízzel. Így egy híg tejbegrízt kapok, azt szívesen eszi. A tejpépért sem rajong, de azt megeszi napi kétszer. Inkább a főzeléket szereti, a húst, a sós ízt. Napi kettő adag tejpép (kb 2 decinyi) és sajt, joghurt, túró, hús, az elég fehérje? Plusz napi 3 deci folyadék. 9 kiló a fiam.
2013. ápr. 2. 15:57
 4/4 anonim ***** válasza:
Szia!Én is pont ennyi idősen hagytam abba a szoptatást.Nem akart szopizni már a lányom!Kicsit próbált a védőnő erősködni,hogy azért ne adjam fel.Nekem persze kezdett beindulni az agyam,valamit rosszul csinálok,mások még 2 évesen is szoptatnak,el voltam keseredve,de 1-2 nap után megráztam magam és úgy döntöttem,az ösztöneimre hallagatok.Ha már nem kell neki,akkor nem erőltetem tovább.Szerencsére nekem szerette a tápszert,bármelyiket is vettem.Mi nagyon sok félét ittunk.(Most biztos sokan csóválják a fejüket,)amelyik éppen akciós volt,azt vettem meg,mivel hogy nem olcsó.szerintem próbálj ki egy-két fajtát,nem mindegyiknek egyforma az íze,de már lehet kapni ízesítettet is(banános),ha jól emlékszem nem vagy csak kicsit drágább a simánál.Ha nem ízlik neki,akkor nem kell erőltetni a, tejpép és egyéb tejtermék fedezi a szükségletet(én így tudom).Sok gyerek nem hajlandó meginni a tápit...Vagy ha annyira erősködik a védőnő,kérdezd meg,mikor kaphat tejecskét,nem lehet-e ilyen esetben előbb elkezdeni,mint 1 éves kor...
2013. ápr. 2. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!