Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Megkérdőjeleznétek az orvost?

Megkérdőjeleznétek az orvost?

Figyelt kérdés

6,5 hónapos múlt a babám, reggel úgy ébredt, hogy köhécselt kicsit,majd délutáni alvás közben már hurutosan.

Felhívtam az orvos,t mert nem lázas, nem folyik az orra.

Fensitil cseppet, ambroxol-t és éjszakára sinecod-ot írt fel.


Csakhogy utóbbi betegtájékoztatóján az szerepel,hogy hurutos köhögés esetén nem lehet használni


2013. ápr. 2. 17:34
 1/7 anonim ***** válasza:
87%
Nem!Az orvos tudja,hogy mit miért ír,ad a babáknak,nem mindig kell a betegtájékoztatóra adni.Gondos mérlegelést követően írta fel ezeket az orvos. Az ambroxol elfolyósítja a nyákot,így könnyeb felköhögni,a fenistil és sinecod együtt pedig csökkentik a köhögési ingert,így ezért nem jár tulzott köpettermeléssel.
2013. ápr. 2. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
96%

azért kapott éjszakára Sinecodot, hogy tudjon aludni, hogy ne akkor köhögjön, nyugodt legyen az éjszakája

ez bevált terápia

2013. ápr. 2. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nekem is pont így magyarázta a dokim, hogy nappal köptető, ami segíti a légutak tisztulását, éjszakára köhögéscsillapító, hogy tudjon aludni. Ez így teljesen rendben van, ne aggódj! :) A betegtájékoztató arra vonatkozik, hogy egyszerre nem lehet adni a köptetőt a csillapítóval, illetve, hogyha hurutosan köhög és csak a sinecodot szedi, akkor nem tudja felköhögni a váladékot és súlyosabb szövődmény léphet fel.


Jobbulást a pindurkádnak!

2013. ápr. 2. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Oszinten? En vizsgalat nelkul semmit nem adnek egy babanak. Meg a harom evesemnek sem, hiaba veny nelkul adhato gyogyszerek. Sot, a fenistil venykoteles es en nem is ertem, miert adjak ezt orrba-szajba, hisz ez egy antihisztamin, vagyis allergia ellenes szer. Akkor mar adjon kalciumot, az is leviszi a nyalkahartyat, minek meg a plusz gyogyszer? Szoval en eloszor megvizsgaltatnam, nezze meg a torkat, fulet, hallgassa meg a tudejet es utana mondjon valamit, ne tavgyogyitson egy ekkora babat, nem gyurcsok o...
2013. ápr. 2. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én sem értem mi ez a telefonos távgyógyítás!

Vizsgálat nélkül semmit nem adnék be neki!

2013. ápr. 3. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én inkább elviszem a dokonénihez ,ha ugylátom hogy nagyon köhög.
2013. ápr. 3. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek!


Tegnap nagyon rossz idő volt nálunk, szakadt az eső,rettentően fújt a szél, egyedül voltam itthon a két gyermekemmel, a doki 5 km-re,csak babakocsival tudtunk volna menni, ezért inkább felhívtam.

Mivel se láza, se orrfolyás semmi más tünet, csak éjszaka köhögött pár alkalommal, az sem volt sok,csak megijedtem,mert nekem a nagy més ha meg is volt fázva csak az orra folyt, a kicsi meg hurutosan kezdett köhögni.

Most éjszaka már semmi baj nem volt, sokszor kelt ugyan,de nem köhögött

2013. ápr. 3. 12:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!