Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mivel csillapíthatnám a babám...

Mivel csillapíthatnám a babám fogzási fájdalmát éjszaka, hogy tudjon aludni?

Figyelt kérdés
6 hónapos,és elsőként fog kibújni két szemfoga és nagyon fáj neki. Napok óta nem alszik éjjel. Felébred,sír,és szinte alig tudom megnyugtatni,van amikor fél óránként felsír. Az ínyét szoktam kenni,de már az se mindig hat. Gyógyszert nem igazán szeretnék adni neki. Esetleg valakinek van valami bevált praktikája? Előre félek az éjszakától,és én is nagyon fáradt vagyok.
2013. ápr. 2. 20:55
 1/8 anonim ***** válasza:
2013. ápr. 2. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én fájdalomcsillapítót adtam az enyémeknek, mikor a kenegetős, masszírozós izék már nem segítettek.

Miért nem akarsz gyógyszert adni? Ne adagold túl, ne add heteken át, de a legnehezebb napokon, éjjelre szerintem nem ördögtől való dolog.

2013. ápr. 2. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Kipróbálom a homeopátiás dolgokat és ha azok nem használnak,marad a gyógyszer. Szüksége van alvásra,pihenésre a babámnak. Remélem most már kibújnak azok a fogak.
2013. ápr. 2. 21:21
 4/8 anonim ***** válasza:
Amikor nekünk faj valami, akkor mi is gyogyszert vedzünk be. Ha a megfelelő gyogyszert adod utasitas szerint csak jot teszel a gyerekeddel! Batran adj neki egy fel mexalent vagy germicidet, es jobb lesz a babanak is, neked is.
2013. ápr. 2. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nálam az első ilyen esetben a Viburcol kúp. Nekünk nagyon bejön, szerintem egy csodaszer. Ha emellett is ébred éjjel, akkor szoktam neki adni Nurofent. Neki is jobb, ha tud pihenni, akkor a fájdalom se viseli meg annyira.

Nagyon sokan dícsérik az Osanitot is, én is gondolkodom rajta, hogy kipróbálom a kislányomnál.

2013. ápr. 2. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Osanit, Chamomilla homeós szerek, mi eddig ezeket próbáltuk. Osanitból 8 szem, Chamomillából 5 golyó az adag, kis vízben feloldom lefekvés előtt kanállal beadom neki. Persze egyszerre csak egyiket használom.
2013. ápr. 2. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Osanit homeopátiás golyók.

A homeopátiában az a nehéz, hogy a jellemző tüneteknek megfelelő alkati szert kell használni ahhoz, hogy eredményt érj el, valószínűleg ezért nem használt az eddigi, mert nem jól választottatok. Az osanit komplex szer, itt nem kell tüneteket válogatni. Viburcol kúp is elég jó, én emellé adtam panadolt vagy nurofent is.

2013. ápr. 3. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 sumergo ***** válasza:
Viburcol kúp + Dentinox gél. Ha még ezután is nyügi, akkor fél adag Nurofen, de ez eddig ritkán kellett. Biztos, hogy szemfoga jön először? A lányomnak is az volt a legjobban megdagadva, de mégis a metszők jöttek először (8), aztán 3 rágófog, utána 2 szemfog, a többi meg ezután. Persze a fájdalom szempontjából ez mellékes. :-)
2013. ápr. 3. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!