Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miert nem akar aludni?

Miert nem akar aludni?

Figyelt kérdés
5hos a babam. reggel 7:30 - 8:00kor kezdjuk a napot. 10:45 tol alszik 12 ig majd 14:45tol 16ig. 18kor is van h elalszik egy 30 percre. 20 kor furdedetunk es eszik es 21kor letennem de nem akar aludni egesz 23ig.nem tudom h mit csinaljak ez alatt az ido alatt hadjam sirni? En kb 30percig probalom altatni de nem akar aztan kijovunk.a nappaliba es jaszunk majd 22:30kor visza es alszik. TI mit tennetek!!!! Amugy nem minden este csinalja. van hogy 21kor elalszik de nem alusza at az ejszakatt! Nem tudom mit tegyek!!!
2013. ápr. 2. 21:46
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Azért nem akar aludni, mert játszol vele. Tedd le az ágyába, és hagyd sírni. Ne vedd fel, és ne is menj be hozzá. Pár nap alatt rájön, hogy éjjel aludni kell.
2013. ápr. 2. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Vannak ilyen babák. A kislányom 3 hónapos korától kezdve 3x 20-30 percet alszik nappal,de 4,5 hós korától kezdve már inkább csak kétszer. Este sokszor van,hogy fürdés után fent van 23-ig is. Nálunk az lett a rendszer,hogy nyolckor fürdés(vagy ha nem aludt fürdés előtt akkor fél nyolckor,attól függően,mennyire nyűgös) utána szopizik és általában el is alszik. Ha nem alszik el,akkor sincs már játék,kislámpa ég,aminek nem erős a fénye,és már olyankor nem teszem le játszani,altatni próbálom ha kell akkor két három órát is. Ha letenném játszani,akkor szerintem végképp nem aludna. Ezt nagyjából megszokta,fürdés utáni cicinél általában elalszik, szerencsére már nem olyan sűrűn van fent 23-ig,de megesik. Pl. ha fogzik,akkor szokott borulni minden. Most 7 hónapos. Neki ilyen kevés az alvásigénye,az éjszakát sem alussza végig. Szerintem nem nagyon tudsz mit tenni,lágy türelmes. Nekem sokat segített,hogy beletörődtem,hogy ő ilyen,és kész. Nem kell megfeszülnöm,kiakadnom, ő ilyen jellem. Azóta könnyebb. De próbálkozhatsz teákkal,babamasszázzsal,levendula olajat párologtatni.
2013. ápr. 2. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Hat probalkoztam sirni hagyassal. 2hetig birtam de ugyan ugy ezt csinalta! Nincs szivem otthagyni... termeszetesen nem furdes utan viszem ki a nappaliba. Pancsi utan szopizik majd leteszem a kisagyaba. 30percig probalom elaltatni de dumal sikitgat! Ha otthagyom sirni kezd! De maskor meg siman elalszik 21kor!
2013. ápr. 2. 22:11
 4/5 Kerria ***** válasza:
100%

Én azt vallottam, hogy max 10 percig hagyom sírni. Na, de kezdem az elejéről:


- kólikás hasfájós volt, este 6-tól hajnal kettőig csak perceket aludt, üvöltött (azt tanácsolták hagyjam, próbáltam, de úgy még szörnyűbb). Így kézben ringatva sétálgattam fel-alá a lakásban. Ehhez persze hozzászokott, így amikor elmúlt a hasfájás, akkor is igényelte. (2 hónapos koráig)

- ekkor áttértem a leülök, ölbe veszem és simizem módszerre, sikerült átállni. (ekkor 3-4 hónapos volt)

- majd a végén betettem a nagy ágyba, mellém, és így próbáltunk elaludni. Babó addig maradt (addigra el is aludt), amíg apa nem jött lefeküdni. Ilyenkor Apa áttette a kiságyba. ( ez ment olyan 6 hónapos koráig)

- aztán a kiságyba tettem, és jó darabig ott ültem mellette és így elaludt, gyakorlatilag most is ez van, csak már az ott ülés ideje lecsökkent pár percre. Mondok neki egy rövid mesét, szinte suttogva és így magára tudom hagyni.


Van, hogy nagyon felpörög az aznapi dolgoktól, akkor beteszek pár plüssjátékot az ágyiba és elbeszélget velük...


Biztos lesz aki lepontoz, én nem tudtam sírni hagyni, engem nagyon idegesített. Jelenleg pocakban a tesó, és őt sem áll szándékomban sírni hagyni. De ez én vagyok, ez a mi történetünk. Sok könyvben néztem anno utána, sok helyen kérdezősködtem, és így alakítottam ki a mi rendszerünket!

2013. ápr. 2. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Hat igen. minden baba mas! Az elejen en is probaltam a sirni hagyast. mondom 2hetig csinaltam de ugy 10percenkent bementem hozza! Furdes utani idoszakban akkor sem akart elaludni. 23ora utan ugy alszik mint a kisangyal de van h ejjel3kor felebred pici cici es alszik tovabb. de most azt csinalja mar 4-5napja h 23ig nem alszik utana meg reggel 6ig. nem ertem miert!!!??:-(
2013. ápr. 2. 22:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!