Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8 hónaposan még nem kúszik,...

8 hónaposan még nem kúszik, nem mászik. Utalhat problémára, vagy csak lusta?

Figyelt kérdés

Játszószőnyegen körbe-körbe forog, de még nem emeli a popóját, nem próbál "kutyázni". Hasra és hátra tud fordulni, de nem túl gyakran csinálja ezt sem.

Mikor lehet ebből mászás?


2013. ápr. 2. 23:22
 1/5 anonim ***** válasza:
Enyém 9 hónaposan kezdett el kutyázni, majd hátrafelé kúszni. :) Én is úgy éreztem, h mintha késő lenne, de az enyém mondjuk kissé kövér(kés) baba is volt... Most már 5 éves, én nem látok semmi furát rajta, és így visszamenőleg se mostmár, bár én is aggódtam.
2013. ápr. 2. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
9 honapos és eg hetes a kislányom. 1 héttel ezelőttig csak kapálozott, meg körbe körbe forgott meg egyedül fel ült. 1 hét alatt elkezdett kutyázni, , és mászni. Szerint ne aggódj, egyik pillanatról a másikra történnek ezek a dolgok.
2013. ápr. 2. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam sem kúszott 8 hónaposan.

Én nagyon aggódtam, mert sok anyuka beparáztatott, hogy bezzeg az ő gyerekük ilyen idősen már szaladt. Voltunk neurológián, ahol kb kiröhögtek, hogy nincs semmi baja, ha 10 hónapos koráig nem kúszik, vagy 1 éves koráig nem mászik, akkor esetleg kell fejlesztés, de addig nincs gond.

Majdnem 9 hónapos volt, amikor elkezdett úgy-ahogy kúszni, csak a kezével, a lábaival meg csak kapálózott, de néhány hét alatt belejött, aztán nem sokra rá elkezdett mászni is. Most 13 hónapos, áll, kapaszkodva lépeget, de még mindig legfőképpen kúszva közlekedik. Mostanában mindenhol azt olvasom, hogy inkább az a gond, ha túl gyorsan zajlik a babák mozgásfejlődése, úgyhogy már nem aggódom :)

2013. ápr. 3. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem csak lusta még. Én és nővérem mind a ketten 1éves szülinapunkkor kezdtünk el járni nagy élmény volt mert pont mentünk a papámhoz és mikor megláttuk a lépcső tetején úgy rohantunk fel hozzá mintha már 2hónapja járnánk. Pedig otthon mindig csak kúsztunk hiába tettek anyámék a szekrény szélére almát hogy mennyünk oda érte mi kúszva mentünk :) Hát majd én is kiváncsi leszek hogy az enyém mikor fog el kezdeni járni igaz az még majd jó messze lesz mert előbb még ki is kell bújnia :) 39+1hkm
2013. ápr. 3. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én babáim se kúsznak, 8 hósak. Kislányom kutyázik, már szinte lábujjhegyen áll, térdel hason, de nem tud elindulni. Kisfiam nem akrobatikázik, ő maga körül forog. Dévényes azt mondta, ha nem kúsznak 8 hós korukra, hívjam fel, de sok helyen 9 hót olvasok, most 1 hónapig izgulhatok...
2013. ápr. 3. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!