Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan kezelték 1 év alatti...

Hogyan kezelték 1 év alatti babád vesemedence gyulladását?

Figyelt kérdés

Ha van esetleg személyes tapasztalat, szívesen olvasnám, de ha ismerősök járt így, és arról tudnátok mesélni, az is jó lenne.

Köszönöm szépen.


2013. ápr. 3. 08:16
 1/7 anonim ***** válasza:
32%

ÉN SEHOGY!!!

Ilyen kicsi gyereket sürgösen orvoshoz kell vinni és csak azt adni neki, amit az orvos mond. A vesemedence-gyulladás NEM játék, még felnöttnél is igen komoly következménye lehet, ha nem megfelelöen lesz kezelve, nemhogy egy ilyen picike babánál!!!!

2013. ápr. 3. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az é n fiamnak háromszor is volt sajnos, elötször 10 hónapos korában. 10 nap kórház, addig vénás antibiotikum, ha jól emlékszem 6 óránként. Utána még o otthon 5 hét antibiotikum szájon át. Rémes volt az egész, állandóan szetdurrantak a vénái, a végén már a fejében volt:(
2013. ápr. 3. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nem azt kérdeztem, hogy ti hogyan kezeltétek, hanem hogyan kezelték...

Egyértelmű, hogy nem itthon szórakozok ezzel.


Nekünk ez van:

1 hét kórház után (ott vénásan napi 3 antibiotikum) most itthon kell még 3 hétig antibiotikumot adni, és még utána is 2 hétig valami tablettát (azt hiszem valami vizeletfertőtlenítő, még pontosan nem tudom).


Arra lennék kíváncsi, hogy másnál is így kezelték-e.

Nagyon köszönöm a tapasztalatokat.


Kedves 2. hogy van a babád azóta?

2013. ápr. 3. 08:44
 4/7 A kérdező kommentje:
A 2. és 3. gyulladásnál is be kellett mennetek a kórházba?
2013. ápr. 3. 08:44
 5/7 A kérdező kommentje:
Én babámat 7-szer szúrták meg, ebből 4 branül lett sikeres, 3 a fejében, 1 a kezében. Neki mindig begyulladt :(
2013. ápr. 3. 08:45
 6/7 anonim ***** válasza:

Második vagyok, bocs de napközben nem voltam gepkozelben, most amúgy külföldön vagyok, ezért írok picit hibásan.

Az én fiam már 4 éves, kezdi kinoni ezt a vese dolgot.

A kezelése hasonló volt, mint nálatok, csak nálunk a tabletta nem volt a végén.

Mindegyik gyulladás sal kórházban voltunk, a Heim Palban.

Mi már születésénél tudtuk, hogy lesz vele bajunk, mert az ultrahang kimutatta a tagulatot.

Jobbulást nektek!

Ja, nekünk van itthon vizelettesztunk, minden laznal azonnal csináljuk, így a 2. és 3. alkalomnal már kész diagnozissal mentünk kórházba.

2013. ápr. 3. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Mi is a Heim Pálban voltunk.

Neki is kimutatták a tágulatot, de mivel 10 mm alatti volt, mindenki rálegyintett.

Azt mondták, hogy az elhúzódó taknya-köhögése (1 hónap) miatt alakulhatott ki nála a vesemedence gyulladás (legyengült immunrendszer miatt jobban betámadt az e.coli + még a tágulat is rájátszott).

Most 5 hónapos, két napja jöttünk haza a kórházból.


Köszi a válaszodat! Minden jót nektek!!

2013. ápr. 4. 07:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!