Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aki nem adatta be a rotavírus...

Aki nem adatta be a rotavírus oltást, annak elkapta a babája?

Figyelt kérdés

És tényleg hetekig kórházban voltak?

Van nagyobb testvér, van ettől független?


2013. ápr. 3. 09:06
 1/6 anonim ***** válasza:

Igen, tavaly márciusban. A nagyobbik gyerekem akkor volt 2 éves, de nem volt bölcsis, a kisebbikem 10 hónapos volt. Ráadásul a kisebbik volt először beteg, a nagyobbik pár napra rá. Nem tudom hol kaphatták el, talán játszótér.

Nem voltunk hetekig kórházban, hányni mindegyik egyszer hányt, híg székletük volt, napi kb. ötször és magas láz. Kiszáradás veszélye miatt voltunk 3 napot kórházban, de akkor már a betegség vége felett voltunk. Nem is kaptak csak folyadékpótlásként infúziót, semmi mást. Na, és persze diéta. A kórházi személyzetet nem illetem, orvos, ápolónő, egyaránt nem látták el a munkájukat megfelelően.

Megfogadtam, ha lesz még egy babám, kerül amibe kerül, beadatom rota ellen az oltást.

2013. ápr. 3. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem adattam be és nem is kapta el a nagyobbik gyerekem a rotát. Kb. 1,5 évesen ugyan elkapott egy Calici-szerű hányós-hamenős vírust, ami végigment a családon, de a gyerek viselte a legjobban, néhány nap alatt meggyógyult, kórházba egyáltalán nem kerültünk vele. Most a kisebbnek sem adatom be, mivel annak idején a védőnő engem teljesen megnyugtatott, hogy majdnem felesleges beadatni. Bár van nagyobb tesó, aki hazahozhat betegséget, de bízom benne, hogy nem lesz baj.
2013. ápr. 3. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
kollégám nem adatta be az ikreinek és ők két hétig kórházban voltak. ott nem volt nagyobb testvér
2013. ápr. 3. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem adattam be.

Egyrészt, mert borzasztó drága. Ez nem lenne gond, ha védelmet nyújtana! Másrészt a rota vírusnak több változata van, az oltás pedig ADOTT ESETBEN csak egy típus ellen "véd". De ez sem igaz teljes mértékben.

Sokkal inkább fontosnak tartom az agyhártyagyulladás elleni oltást.

2013. ápr. 3. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem adattam be. Most 20 hónapos. Rengeteget vagyunk kisgyerekek között. Nagyobb testvér nincs. Nem volt még beteg sem, kivéve egyszer a háromnapos lázat.
2013. ápr. 3. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mi sem adattuk be, nem is kapta el. Mondjuk első gyerek nem járunk oviba meg ilyen helyekre. Szerintem az se jó ha minden oltást megkap a gyerek ami csak létezik..
2013. ápr. 3. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!