Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az önálló térdepelés még nem...

Az önálló térdepelés még nem számít ülésnek, igaz?

Figyelt kérdés

Kisfiam 9 hónapos, már 3 hónapja mászik, kb 2 hónapja ácsorog, felkapaszkodik, lépeget a bútorok mentén. Nagyon ügyes kis manó. Kb 2 hete már önállóan, kapaszkodás nélkül térdepel, illetve az Adamo hintában már rendszeresen felül.

Anyukám kérdezte, hogy miért nem ültetem fel rendesen már a babakocsiban...mert szerinte már megérett rá. Szerintem még a térdepelés nem számít ülésnek, így nem merem még teljesen ülő helyzetbe tenni a babakocsiban, sem az etetőszékben, pedig már nagyon jó lenne, mert egyfolytában előre dől, ülni akar, de én azt veszem észre, hogy még nem igazán tud...már nagyon várom, hogy menjen neki támaszték nélkül, mert így sokat feszeng e helyzetekben...szerintetek mennyi idő még? Bár, tudom, hogy ezt nehéz így megmondani...nem lehet így a babakocsiban felültetni, igaz?


2013. ápr. 3. 10:21
 1/4 anonim ***** válasza:

"2 hónapja ácsorog"

Ezek szerint meg tudja tartani magát. Ültesd nyugodtan a babakocsiban.

Lehet hogy magától azért nem ül, mert még nem tudja hogy hogyan.

Kisfiam azért nem ült magától, mert nem tudott ülő helyzetből mászásba fordulni. Megmutattam neki hogyan kell, utána ment neki.

Akkor nem szabad ültetni, ha még magától nem ül, mert ha nem tudja megtartani magát ülő helyzetben, a gerincének nem tesz jót. De így, hogy már áll,nyugodtan.

2013. ápr. 3. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
szerintem nemsokára felül magától. nálunk is igy volt, aztán a mászásból lett az ülés. De ha úgy látod hogy a babakocsiban nem dülöngél ülés közben, és nem fárad el nem görnyed össze akkor úgy hogy támaszkodik a háta felültetheted.
2013. ápr. 3. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
nyugodtan ültetheted... én is azt hittem, hogy nem szabad ültetni. aztán elmentünk neurológushoz feszesség miatt és azt mondta, hogy ültessük nyugodtan. enélkül sztem sokkal nehezebben tanulnak meg ülni.
2013. ápr. 3. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Hú de jó, hogy ezt írjátok! Ezek szerint túl óvatos voltam...köszi szépen a kommenteket! :)
2013. ápr. 3. 12:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!