Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 éves kori dackorszak,...

2 éves kori dackorszak, hiszti stb, nálatok meddig tartott, hogy kezeltétek?

Figyelt kérdés
Április végén lesz a lányom 2 éves, iszonyatosan hisztis, és dacos, sokszor akkor is rázza a fejét, ha csak ránézünk. Iszonyatosan rossz evő, most próbálkozunk a bölcsibe szoktatással, de ott még annyira sem hajlandó enni, mint itthon. Mindenki nagyobb nála a csoportjában, beszélnek, ő is mondd 1-1 szót, de elég minimálisat, és többnyire ha kell neki valami, inkább csak nyafog és mutogat. Tudom, hogy idővel kinövi, és hogy a hisztikre nem kell figyelni, következetesen nem engedni, amit nem akarunk stb. de pl. egy bevásárló központ közepén hogyan oldjátok meg? Hiszen akkor sem kéne engedni neki, mert természetesen nagyon okos és tisztában van vele, ha csak egyszer elgyengülünk, akkor utána már újra meg lehet próbálni kiharcolni a dolgokat. :S
2013. ápr. 3. 13:26
 1/4 anonim ***** válasza:
mi most vagyunk 27 hónaposak és most jött el az igazi dackorszak.korábban is gondoltam, hogy az az, de nem lesz még rosszabb is. a bölcsibe nekünk sem evett az elején, de nagy húzó erő a többi gyerek és egy idő után, már versenyzett velük kieszik gyorsabban és többet. most azt hallom állandóan az én fiam 2X is kér. hát egyen. ő is elég kicsi volt amikor bekerült de hamar hozzászokott, vannak kedvencei és vannak akiket nem szeret. pont mint a felnőttek, érez rajtuk vagy bennük valami negatív dolgot és nem tudod neki megmagyarázni. ő elég korán beszélni kezdett de csak amit akart, most már mondatokban beszél énekel, nagyon jó hatással van rá a bölcsi mwg a gondozónénik úgyhogy én örülök ennek, de van aki a csoportjába most kezdett igazán beszélni, és nagyon szépen beszél. a bevásárló központokról annyit, ritkán megyünk ilyen helyre, csak így tudod kivédeni, mert ott neki minden tetszeni fog és mindent akar. a mi fiunk kedvencei a bedobós forgó zenélő tárgyak autó,repülő,gomba, amit természetesen a bejárat közelében helyeznek el, véletlenül se tudjuk kikerülni. ilyenkor rendszerint kettőre felül utána sír, majd vásárolunk is valamit kutyafuttába. és hát igen hamar felismerik a gyengeséget és feszegetik is azt, később ez hatványozódni fog, de hát minden gyerek más, lehet nálatok itt tetőzik. :))))
2013. ápr. 3. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Disi ***** válasza:
Az én kislányom 21 hós, most tartok ott, hogy vállalhatatlan amit a boltban csinál. Van egy kicsi Spar a közelünkben, ha kell egy-két dolog azért bemegyek vele, de ha csak lehet hazavárom apát és lemegy valamelyikünk gyerek nélkül. A bevásárlókocsiban kb 3 percig hajlandó benne ülni, utána pedig versenyfutást rendezünk a boltban. Kívülről persze ez rettentő viccesnek tűnik (tegnap is kuncogtak rajtunk, hogy milyen cuki ahogy kacagva rohan előttem, szerintem nem az :S), de egyszerűen nem tudok tőle bevásárolni. Nálunk most az összes pelenkacsere és átöltözés alakult még át közelharccá, tegnap olyan alaposan mellbe rúgott hogy azt hittem le is szakad :( Persze ilyenkor megy a büntiszőnyegre, de szerintem még nem érti hogy azért kell ott maradnia, mert rosszat csinált. Az evéshez nagyon nem tudok hozzászólni, nálunk ha nem eszik nem kap mást. Próbálok persze olyan ételeket főzni amiket szeret, de az új dolgokat nem hajlandó megkóstolni, csak ha ott hagyom előtte a tányért, nem figyelünk rá hanem eszünk mi is apával és beszélgetünk, akkor végül fel szokta venni a kanalat. Ha kiköpi akkor majd a következő étkezésnél kap enni. Amúgy ez nagyon érdekes, mert meséltem anyukámnak hogy dühből meg szokott ütni vagy rúgni. Mi öten vagyunk testvérek, anyukám azt mondta egyikőnk sem csinált ilyet. Viszont ő ráütött a fenekünkre ha nem bírt velünk és elég gyorsan megtanultuk hogy mit is szabad. Olyankor mindig elgondolkozom amikor üldözöm a gyereket a lakásban és könyörgök neki hogy öltözzünk át, hogy melyikünk nevelési módszere is hatásosabb :( Anyunak ötünk mellett nem volt ideje ilyen játszmákra. Nálunk a játéktól, mesétől való eltiltás sem hoz eredményt, mert nem érdekli. Én abban bízom hogy ha bekerül a nyáron bölcsibe akkor az jó hatással lesz rá.
2013. ápr. 15. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Most én is azzal küzdök, hogy nem adok neki semmi mást. Ma konkrétan pár gerezd almát evett a bölcsiben, semmi mást, és gondolom éhes, 2 óta folyamatosan megy a hiszti. :S

Néha én is elgondolkodom, hogy milyen nevelési módszer lehet igazán jó. Anyu nekem is mondta pont hétvégén, hogy neki nem volt ideje a hisztikre, három gyerek mellett... és hogy rohangásszon utánunk. Nekem már türelmem nincs hozzá, igyekszem nem figyelembe venni egyszerűen, ha hisztizik, csak ugye igen nehéz hallgatni. ^^

2013. ápr. 15. 15:44
 4/4 anonim válasza:
Szia! Régi a kérdés de kíváncsi lennék mi lett azóta veletek!
2021. máj. 31. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!