Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tejpépet adhatok 8 hónapos...

Tejpépet adhatok 8 hónapos babának? Nem gond hogy tejalapú?

Figyelt kérdés
azt olvastam nem lehet neki tejalapú dolgokat adni 1 éves kor alatt, még olvasom itt hogy sokan adják neki.
2013. ápr. 3. 13:57
 1/5 anonim ***** válasza:
A tápszer is tejalapú mégis adni kell a babáknak ha nincs anyatej, akár újszülött kortól is.
2013. ápr. 3. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Tejet nem lehet 1 éves kor alatt adni.

Tejterméket is már 8-9-10 hónapos korban ajánlott elkezdeni bevezetni, ilyenek pl. a joghurt, kefir, sajt, túró...

A tejpépet már 4 hónapos kortól lehet adni.

És igen, igaza van az első válaszolónak, a tápszer is tehéntej alapú, mégis akár újszülött kortól lehet adni, ha úgy adódik. A tejpép pedig ugyanazokat a dolgokat tartalmazza, mint a tápszer, csak szilárd és nem folyékony.

2013. ápr. 3. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Pont úgy ahogy az első írja...a tápszer is tejalapú, úgyhogy adhatsz.
2013. ápr. 3. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem gond, ahogy a tápszerek is, a tejpépbe is olyan formában ill. előállítással kerül bele a tej, ami nem okoz problémát. Az egyetlen amin el lehet gondolkodni, hogy gluténmentes vagy gluténtartalú legyen-e ( régebben nem ajánlották a glutén hamar történő bevezetését, de a legújabb kutatások szerint ajánlott azt is 6 hós kora körül elkezdeni).

8 hósan szerintem biztonsággal adhatsz a babádnak, az orvosunk is ajánlotta hogy kezdjünk el glutént is adni (most 6 hónapos)

2013. ápr. 3. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mondtam a dokinak hogy nem szeretnék az amúgy anyatejes babámnak 8 hónaposan tejalapú tejpépet adni, felírta a Milumil Sinemil-t, az nem tejalapú. Babám hasfájós éjjelente még mindig, de ettől jól alszik. (9 és fél hós) Szerintem neked is felírják ha olyat szeretnél inkább.
2013. ápr. 3. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!