Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy kell azt erteni, hogy pl...

Hogy kell azt erteni, hogy pl 9 hos babamnak mar adhatok kenyeret? Ket foga van alul, meg jo feher, "fogzo" inye, szopogatni mar tudna.

Figyelt kérdés
Mert neha olyan erzesem van. hogy megvajazzak a mar ekkora babaknak es apro falatonkent "elszopogtatjak" vele. Igy kell inkabb erteni? Korhazban voltunk januarban, akkor ugye meg csak 7 honapos volt es mindig hoztak neki ott is kenyeret, vajat, miegymast, mondtam is: ehat ö egy kisbaba (???). Nem ertem. Meg azt sem, hogy akkor mar lehetne adni neki egy darabban (ksi darabokra vagva) almat pl a kezebe? Ez mikor kezdödik el altalaban? Mondjuk tegnap adtam neki egy kiflicsücsköt, es tökre tetszett neki. Jol csinalom/csinalnam igy? Vagy hogy?

#kenyér #kenyereves #darabos gyümölcs babanak #ket foggal haraphat mar a baba
2013. ápr. 3. 16:25
 1/4 anonim ***** válasza:
Tökéletesen csinálod szerintem. Az én lányom is 9 hós és szintén eszi a kifli csücskét,meg a kenyér héját... én mondjuk mindig résen vagyok,mert van hogy nagyobb darabot leszakít,aztán nem tud vele még mit kezdeni,de amugy szépen elcsócsálja. vaj meg minden nélkül kapja :)
2013. ápr. 3. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Kiflit annyira nem javasolnak, mert abban lehet tej is. Én kenyérhéjat adok 7,5 hónapos lánykámnak, azt csócsálgatja szintén két foggal. De kb addig érdekli, amíg beveszi a szájába, aztán dobja is el.
2013. ápr. 3. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Sejtettem, hogy vmi ilyesmi, azert feltettem a kerdest, hatha mast is erdekel. Meg nem zarom le, hatha mondanak meg valamit, amit mi nem tudtunk idäig :)
2013. ápr. 3. 17:27
 4/4 Mazsó néni ***** válasza:

Csak a vizes zsömle nem tartalmaz tejszármazékot :-)

Kenyérhéjja mehet neki ilyenkor már bőven akár falatonként is a kezedből, akár ő is kaphat egy nagyobb darabot és egyedül megpróbálhatja, persze felügyelet melett. Én ilyenkor már adtam vajas-sonkás kenyeret mini falatokra vágva, nagyon tetszett neki.

2013. ápr. 5. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!