Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan legyek jó anya, ha a...

Hogyan legyek jó anya, ha a sajátom nem szeretem?

Figyelt kérdés
Azért írtam ide a kérdést, mert itt gondolom csupa anyuka nézelődik. Van közöttetek olyan, akinek az édesanyjával nem cukormázas boldogság a kapcsolata? Elvagyunk, beszélgetünk, de nem értek egyet a gondolataival, idegesít, hogy mindenben erőlteti a véleményét, az egyetlen jó dolog, amit fel tudok hozni, hogy a világ végén lakik és kevésszer kell csak beszélnünk. Persze, ő nem veszi észre magát, azt hiszi, minden rendben, és szuper anya volt, de én minden akarok lenni, csak olyan nem, mint ő. Mindig is kiszámíthatatlan volt, kiabálós, sírós, lelkifurdalás keltős. Talán tudjátok mire gondolok. Nemsokára megszületik a babám. Szeretnék igazán jó anya lenni, de ha az anyaságra gondolok, a sajátom jut eszembe, és nem tudom, hogyan szabaduljak meg ettől és hogyan legyek olyan, amilyen lenni akarok. Aki volt ilyen helyzetben, hogy sikerült?
2013. ápr. 4. 11:26
 1/4 anonim ***** válasza:

Az anyaságra nem az anyukád tanít meg,hanem majd a gyereked!

Az én anyukámat 11 évesen elhagyta az anyja,azóta nem látta,mégis ő a legjobb édesanya a Földön!

Ösztönösen jönni fog,amint a karodba veszed a kisbabádat!

2013. ápr. 4. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Legalább tudod milyen nem akarsz lenni,tudod mit kell elkerülnöd.

Engem az apukám nevelt fel,anyukámat 3 éves koromban láttam utoljára. Ma 3 gyerekes anya vagyok,én semmiképpen nem mondanék le a gyermekeimről.

Lehetsz,sőt leszel jó anya,ez nem függ attól milyen példát láttál.

2013. ápr. 4. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Igaz meg csak 4 honapos a kisfiam, de nalam ugyanez a helyzet. En elhataroztam, hogy jobb leszek. Tanulok azokbol a hibakbol, amelyeket o elkovetett es igyekszem nem elkovetni. En felnott fejjel jottem ra, hogy megse volt szuperanya. Apukam ivott es o folyamatosan rajtam sirta ki magat, ram tette a sok negativ terhet ttolem kert tanacsot, hogy elvalljon e, ellenem nevelte az apamat a nagymamamat stb. Es o volt a szuper szereto anya. Na ja.. En biztos, hogy nem fogom felnottkent kezelni a gyerekem es ilyen problemakkal terhelni. Nem fogok sirni a vallan. Az en feladatom, hogy a fiamat vigasztaljam nem forditva.


szerintem ne aggodj, tudatosan legyel mas, sot mas is leszel, mert tudod, hogy mit nem kell csinalni. Nem hiszem, hogy mindenki olyan anya, mint a sajatja.


jo babavarast!

2013. ápr. 4. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Hasonlóan vagyok én is mint te is kérdező és ti is előző válaszolók. Minden cifraság megtörtént nálunk is, alkoholizmus, verés stb. Ezért nem is a szüleim neveltek hanem nagyszülők. Tartom a kapcsolatot a szülőkkel, miután született kisfiam anyu többször jön, előtte volt hogy két évig nem is találkoztunk, mert neki nem volt fontos hiszen lett új kapcsolata. Mindig ez volt. Az unokáját szereti, nem szól bele semmibe (hiszen nem is tudna,mert azt sem tudja, hogy mit kell csinálni egy két évessel) Hidd el, ha már maga a kérdés megfogalmazódott benned, akkor már nem leszel ugyanolyan. Hiszen mindent meg fogsz tenni hogy ne tedd ugyanazt. Sokszor felmerül még bennem is a kérdés, meg a félelem hogy csak nehogy olyan legyek mint a szüleim, de már össze se lehet hasonlítani, hiszen nem iszok, nem verem és nem zárom be a házba a két évesem egyedül.. szóval hajrá!! Te ösztönből más leszel mert a tudat alattid tudja hogy mit kell csinálni!

Egy dolgot tarts még észben.. ha esetleg kimerülsz az első hetekben vagy akár később a fáradtságtól, nem alvástól akkor az nem azért lesz mert nem vagy jó anya, hanem egyszerűen csak elfáradtál és ne szégyellj segítséget kérni, hogy egy kicsit pihenhess!

2013. ápr. 4. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!