Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisbabám 3 hetes és köldöksérv...

Kisbabám 3 hetes és köldöksérve van sajnos. Az orvos a letapasztást ajánlja, de én sokat utána olvasva, nem biztos h szeretném neki. Van aki ebben érintett, vagy tapasztalt?

Figyelt kérdés
Előre is köszi a válaszokat!
2013. ápr. 4. 16:37
 1/10 anonim ***** válasza:

Attól is függ mekkora a sérv, bár ha nagyon nagy akkor egyből műteni szokták.

Tehát nekünk pl. egy kisujjnyi volt. A mi dokink is a leragasztást javasolta hipoallergén tapasszal ennek ellenére teljesen bepirosodott alatta a babám bőre és egy pár nap letapasztás után 2 hétig gyógyult úgyhogy megbeszéltük hogy a természetre bízzuk, ugyanis ahogy ülni mászni, járni kezdenek egyre erősödik a hasizom és van esély a teljes záródásra! Én kisfiamnak most nyáron lett volna esedékes a műtét amikor 2 éves lesz de most voltunk az orvosnál és mindösszesen bors szemnyi már csak a sérv mert úgy megerősödött neki a hasizma-hasfala hogy összement a sérvkapu. Így lehet nem is kell neki végülis műtét.

2013. ápr. 4. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Az én kislányomnak is van, nekünk a gyerekorvos és a védőnő is azt mondta, 1 éves korig általában visszahúzódik. nincs vele teendő, a ragasztás felesleges.
2013. ápr. 4. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Hát ha ennyire nem bízol a dokidban, akkor szerintem keress másikat.

Attól is függ, mekkora a sérve. Ha nagy, akkor a hasfal összehúzódás során akár ki is záródhat, de elvileg 1-1,5 éves korukra eltűnik. Tesómat 4 évesen műtötték meg, mert neki nem ment vissza.

2013. ápr. 4. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

picit hosszabb a köldök bőre,így vágta el a doki és benne ami kidudorodik az kb lencs nagyságú.

ez sztem nem nagy.

2013. ápr. 4. 17:20
 5/10 anonim ***** válasza:
Konkretan nekem volt, nem volt tapasztva, ilyesmi, mutve sem. Emlekszem, hogy gyerekkoromban kidudorodott, aztan egyszercsak azt vettem eszre, hogy mar behuzodott es nagyon is szep lett. Ez nem tudom mikor lehetett, talan 10 eves koromra. A servem ujszulottkent lett, leesett a koldokcsipesz...
2013. ápr. 4. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

1 vagyok na az nem nagy akkor ha ezt mondta az orvos. Ne aggódj magától bezáródik szépen, rengeteg idő van még addig. Ilyen kicsi sérvet nem szoktak műtögetni x éves korig azért.

Meg nekünk mint írtam nagyobb is volt mint a tietek mégse műtötték, a lencsényi az nem egy nagy méret.

2013. ápr. 4. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

okés,nagyon köszi h írtatok! megnyugodtam picit!!!!


mindenkinek nyomtam a zöldet!

2013. ápr. 4. 18:54
 8/10 anonim ***** válasza:
Nekünk is volt születés után,most vagyunk 4hónaposak,de már 3 hónapos státuszon mondta a doki,hogy már nincs.Én is utána olvastam és kilencven nem tudom hány százaléknak vissza húzódik és,hogy felesleges ragasztgatni
2013. ápr. 4. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszi h írtál kedves utolsó!
2013. ápr. 5. 12:48
 10/10 Golan Trevize ***** válasza:

Az szerintem nem is sérv lesz, csak kidudorodó köldöke van.

Egyik fiamnak is kidudorodik, de mondták, hogy nem sérv.

Néha teljesen bent van, néha (főleg ha sokat evett), akkor meg kidudorodik.

Minden alkalommal meg szoktuk kérdezni, hogy rendben van-e így, és mindig megnyugtatnak.

A leragasztást egyik doki (több is látta) se javasolta.

2013. ápr. 5. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!