Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fix napirend szerint éltek a...

Fix napirend szerint éltek a picitekkel vagy inkább lazább anyukák vagytok?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 5. 00:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Utálom a napirendet , görcsös ,alkalmazkodni képtelen gyereket eredményez.

Életszerű dolgok működnek.

Lásd mennyien hisztiznek mert óra átállítás volt...És? :))

2013. ápr. 5. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Én sem vagyok egy napirendes típus!:) persze, próbálok egyfajta rendszert bevezetni a babam életében, de inkább olyan módon, hogy azt tanulja meg, hogy mi mi utan következik. Pl a sorrend: peluscsere, szopi, bufiztetes, majd másik cici, megint bufiztetes, játék, kicsi alvás. A reggeli rituale: felkel végleg vhogy 7-8-9 körül, attól függ mikor volt a hajnali szopi, általában 4 óránként eszik mar, de rabizom :) felkel, szopi, utána együtt vagyunk a nagyagyban, beszélgetünk vele, puszilgatjuk, szeretgetjuk. Utána peluscsere, feloltozes, levesszuk a pizsamat es kezdődhet a nap egy kis játékkal, majd egy kis alvás. Meg alszik a szopik között egy picikét :) Vagy este pl: szopi, kicsi játék, fürdés, utána megint kicsi játék az a nagyagyban, esti nagy szopi, bufiztetes, atviszem a szobájába, a kisagyba, elkoszonok tőle, mondom, hogy szeretem, adok puszit, odaadom a cumijat es elalszik szépen, 5 körül kel :)

Ez most kicsit felborult, mert este elrontottam a gyomrom, lefekudtem hamar, apa csinált meg vele mindent, gondoltam majd felkelt ha ennie kell 9-10 körül a dragamnak, de nem keltett. Szóval fel7kor evett utoljára:) talán most ebredezik, azt várom!!:)


3 es fel honapos kislány anyukája.

2013. ápr. 5. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Laza! :)

Mondjuk az én gyerekem még mindig nem alussza végig az éjszakát, és egy ilyen gyerekkel elég nehéz napirendet tartani, mert ugye a nappali alvások az éjszakai függvényében vannak!:)

De egyébként sem tör rám a frász, ha fél 7 helyett fél 8-kor vacsorázik!:)

2013. ápr. 5. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Magától kialakult egy napirend féle. Mindig ugyanakkor álmosodik el, tehát már látom, hogy álmos megyünk át a szobába és altatom. Délután is. Reggel a felkelés is ugyanúgy zajlik és a fürdés is kb ugyanakkor. Nem erőltettem, nem is akartam, de kialakult magától. Nekem is jó, mert kb tudom mikor mi következik meg szerintem neki is.

De abszolút nem baj, ha felborul és nem nézem az órát, hogy 1940 ezt vagy azt kell csinálni.


4 hós baba anyukája

2013. ápr. 5. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Én sosem tudtam kialakítani napirendet, a fiam volt, hogy 20 percet aludt, volt, hogy 3 órát. Én nem voltam kicsinek csak a napirend miatt felkeltegetős.

Így dőlt minden.

Ami fix volt, az az esti fürdés.

Meg amúgy is picinek állandóan változik az igényük, egyre többet vannak fent, mire beállna egy napirend, addigra a baba megnő, változik az alvási igénye. meg minden.

Nálunk mindkét gyereknél akkor lett fixebb a napunk, amikor 6-7 hósan beálltak a napközbeni 2 alvásra. de. 10-kor, meg du. 3 kor aludtak el nagyjából.

De ez sem tartott sokáig, 10-11 hósan átálltak a napi egy alvásra, onnan volt jobb a helyzet.


Picinek csak az esti fürdés ideje volt fix.

2013. ápr. 5. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Első válaszolóval értek egyet!!!
2013. ápr. 5. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát, mi fix napirend szerint élünk. Természetesen nem percere pontosan, de +/- fél óra eltéréssel ugyanúgy működnek a dolgok. Most már nem annyira "baba" a kicsi sem, mert a múlt héten töltötte az 1 évet, a nagy pedig hamarosan 3.

És nem azért, mert ez a mániám, hanem mert nekünk ez jött be. Sajnos elég fegyelmezetlen vagyok, ha nem lenne valami beállított rendszer, akkor egész nap a gép előtt ülnénk a gyerekekkel, mert mindig halogatnám a feladatokat. Így viszont ránézek az órára, és tudom, épp mi a feladat. A házimunkát is előre beosztom, amíg nem így tettem, állandóan úsztunk a koszban.

Szóval nekünk bejött a rendszer, de ez persze személyiségfüggő is.

2013. ápr. 5. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nálunk is magától alakult a napirend, szóval ha be akarja valaki tartani akkor a gyereket reggel fel kell ébreszteni ugyanabban az időpontban. Én erre nem vagyok képes..
2013. ápr. 5. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

7. vagyok.

Én sem ébresztem őket, ennyire azért nem vagyok fanatikus. :) De ugyanakkor vannak az étkezések, a séta, a fürdetés stb.

2013. ápr. 5. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Laza!

5 és fél hónapos, akkor eszik amikor kéri, akkor alszik amikor álmos.Így nincsennek fölösleges sírások, de amúgy már kezd beállni magától valamiféle napirend, sorrend.

2013. ápr. 5. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!