Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Gyakori ébredés . Mit tegyek?

Gyakori ébredés . Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Kisfiam 6 hónapos.Este 7kor már alszik.Ezután 9kor felkel mèg inni.Aztán 20-25 percenkènt èbred.A cumi a szájában van,mègis sír.Ringatom visszaalszik! Aztán elölről... Règebben átaludta az èjszakát,hajnali 3as cicizèssel.Ezt 1 hònapja csinálja.Dokim anya utánni szorongásròl beszèl.

Nálatok volt ilyen? Mit gondoltok?



2013. ápr. 5. 12:57
 1/6 anonim ***** válasza:
24%

Én 8kor tenném le és estére alaposan megetetném tápláló kajával. (pl tejpép) Síráskor nem venném mindig ki az ágyból, hanem ott simizném inkább.

Lehet már fogzás is a dolog, én inkább erre gondolnék. Dologélt, dentinoxot meg lehet próbálni picit a cumira tenni. Az éjszakai itatásra sem szoktatnám rá. Az a baj, hogy mindennemű rendszer szokássá válik a babánál is. Ezt részben te irányítod.

2013. ápr. 5. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A doktornőd egy nagyon is valós jelenségről, a szeparációs szorongásról beszélt, éppen benne lehettek a korban.

Az, hogy ringatásra, azaz a jelenlétedre megnyugszik, ezt támasztja alá.

Én ilyen időszakokban magam mellé vettem(amikor csillapodott, akkor ugyanúgy aludt a saját ágyában). Így ha elkezdett mocorogni, csak rátettem a kezem, vagy megszoptattam, és aludtunk tovább.

2013. ápr. 5. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A szeparációs szorongás 8 hónapos kor után kezdődik és idegenhelyzetben jön elő kifejezetten, illetve abban a helyzetben vizsgálták. Hajlamosak a mai anyukák mindent arra fogni, holott más okok is közrejátszanak a gyakori ébredésnél.
2013. ápr. 5. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Na, ezen aztán lehet vitatkozni, hogy mikor kezdődik, mások szerint meg fél éves korban is jelentkezhet.

Megvannak a "tünetek"? igen.

Sír a baba. Ringatásra megnyugszik. Szóval nagy valószínűséggel igényli az anyukája jelenlétét. Nem olyan bonyolult ez.

2013. ápr. 5. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Minden baba igényli az anyukája jelenlétét, ez teljesen természetes. Viszont ha esetleg fogzási fájdalom is jelen van, azt célzottan lehet csökkenteni, ha pedig éhes maradna, mert estére esetleg kevés már a tej, arra is van mód, hogy javítsa a kérdező.
2013. ápr. 5. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem 7 hinapis a kisfiam. 6 honapos koraig ataludta az ejszakat. Akkor valoszinuleg a foga miatt elkezdett 2-3-szor ebredni ejjel. Olyanor ugrottam az elso nyekkenesre es adtam neki a teat aztan a cumit. Megnyugodott es aludt tovabb. Aztan az ebredesek szama egyre tobb lett, a vegen mar neha 10-szer is felkeltunk ejjel.

Itt a gyk-n talaltam egy hozzaszolast hogy egy konyv alapjan azzal probalkozott valaki hogy amikor felsirt a baba akkor 1 percet vart es csak akkor ment be. A masodiknal mar 3 percet. Es igy tovabb, minden nap egy perccel tobbet vart. En is kiprobaltam es ket napig kellett bemenni 3. Napon mar magatol visszaaludt kb 1 perc alatt.

Szoval nalunk is a fogzas jelentette a kezdo problemat de utana mar csak a megszokas miatt ebredt olyan gyakran. Hozzaszojott hogy egy nyekkenes es anya mar haptakban all a teaval, cumival. :-)

(ha erdekel a konyv cime megkeresem, en is netrol toltottem le.)

2013. ápr. 5. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!