Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem etetem túl újszülött babámat?

Nem etetem túl újszülött babámat?

Figyelt kérdés

A kórházban tápszeres kiegészítésre volt szükség, most sincs túl sok tejem így szintén kivan egészítve tápszerrel amit egyáltalán nem bánok amúgy mert biztosít arról hogy eleget eszik. Szépen fejlődünk, egy hét alatt hízott 200grammot, persze a védőnőnek nem tetszett.

Naponta egyszer előfordul, hogy megeszik a babám 80ml anyatejet, visszarakom aludni, majd egy óra múlva simán belefér 70ml tápszer is. Vegyesen etetem napközben, mert tudom hogy a tejem nagyon híg, éjszaka csak tápszerezünk mert képtelenség lenne végig csinálni az éjszakát fél-1 óra alvásokkal, nem csak engem készítene ki hanem a babát is, nyűgös lenne, ezt már kitapasztaltuk.

Szóval normális hogy 80ml anyatej után kb 1 órával simán megeszi a 70ml tápszert? Nem lesz ez baj? Igazából igényli, nem én tömöm belé, sőt ha abbahagyom mondjuk a tápszer felénél akkor pár perc múlva sír és rágja a kis kezét, szóval tutti éhes még.

Jó ez így? Nem etetem túl? Hol fér el egy ekkora pici babában ennyi anyatej és tápszer?!


2013. ápr. 5. 16:00
 1/8 anonim ***** válasza:
Hány hetes?
2013. ápr. 5. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Semmiképpen ne etesd óránként. Várj legalább 2 órát egy-egy evés között. Addig add neki, amíg eszik. Ne engedd,hogy cumizzon a cicin vagy az üvegen. A kezét egy pici baba nem azért rágja , mert éhes! Ha éhes, akkor inkább sír. De ha óránként kínálgatod, akkor is eszik, ha még nem éhes. Ettől csak a hasa fájdul meg neki.

Hallgass a védőnődre.

2013. ápr. 5. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ez lemaradt, bocsánat, 8 napos.
2013. ápr. 5. 16:08
 4/8 anonim ***** válasza:

Még nagyon picike,ne etesd ennyit.

Nem kell megkinálni 1 óra múlva.

elég 2 múlva,és annyit adj,amennyit megeszik.

Ha van tejed,akkor add azt nyugodtan,nem baj ha híg.

2013. ápr. 5. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
1 óra múlva azért kínálom meg mert sír és rágja a kis kezét. Mohón kapja a cumit a szájába és már szívja is a tápszert.
2013. ápr. 5. 16:19
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem is ezt csinálta a kisfiam és kiderült,hogy a hasa fáj.Nagyon mohón kapott az üvegért,ciciért én meg bőszen adtam neki,mert biztos éhes.Nem igy volt.Sőt minél többször adtam neki annál jobban csinálta.Teljesen kétségbe voltam esve,pont ugyanezt kérdeztem,hogy hova fér el ennyi egy ekkora babába és hogy bir ennyit enni.Na kiderült nem az éhség volt az oka,hanem a hasa!
2013. ápr. 5. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem se etesd óránként,mert 1 hónap alatt nagyon sokat fog hízni.Elégnek kell lennie neki 80-100ml szerintem 3 óránként.
2013. ápr. 5. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Kiderült, hogy a pocakja fájdogált, azóta szedünk rá cseppet és most már jobb. 2 óránként kel és 80mili tápszert eszik.
2013. ápr. 9. 11:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!