Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Segítség! Spontán fogant...

Segítség! Spontán fogant négyes ikreket várok. De nagy a dilemmám?

Figyelt kérdés

Az orvos azt mondta,hogy a többi pici élete is veszélybe kerülhet,ha megpróbálkozom kihordani a terhességet,szóval javasolt a kettőre redukálás.

Félek.Ilyen helyzetben még sohasem voltam.Boldog vagyok,de...

Most mit tegyek?

A tanácsokat előre is köszönöm!

(Ha van valakinek kérdése,akkor írjon és válaszolok,ami esetleg ide nem írtam ki)


2013. ápr. 5. 20:21
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
22%
Mutass már egy uh képet a négyes ikrekről légyszives!
2013. ápr. 5. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
82%
Sajnos ez ügyben nem tud az ember jó tanácsot adni. Nyilván az orvos jobban tudja, hogy mi a jó és biztonságos! Bár én nagyon örültem a kiírásnak ez egyébként fantasztikus dolog:))) Hú, nagyon nehéz döntés! Bár csak mind a négyet meg tarthatnád:) Jó egészséget mindnyájatoknak!!!!
2013. ápr. 5. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
94%
Ez nagyon nehéz kérdés. Azt hiszem kikérném másik orvos véleményét is.
2013. ápr. 5. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
77%

Az előző vagyok .Budapesti vagy?

A Baross utcai I. számú Nőgyógyászati klinikán nagyon jó orvosok vannak, nagyon tapasztaltak ebben a kérdésben.

2013. ápr. 5. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
96%

Sógornőmnek mondjuk mesterségesen lett 4 embrió (korábban volt már beültetése 2 ill 3 babával nem maradt meg egy sem.)mondván úgyse marad meg annyi, neki is javasolták a redukciót 2-re, ő hetekig sírt szenvedett nem tudott dönteni felettük (nem csodálom egyébként..:(( ) és végül nem döntött a redukció mellett hanem megtartotta őket. 29.hétre megszülettek nem lehetett visszatartani már őket a folyamatos fekvés és kórház ellenére sem, az egyik baba 1 naposan ment el, a másik 1 hetet élt. 2 baba maradt egyiküknek vannak visszamaradt tünetei (mozgás, látás stb.) és egy teljesen egészséges.

Sógornőm azt mondja így utólag is hogy nem csinálná másképp mert így nem ő döntött hát igen, csak lehet hogy 2 esével meg bent maradtak volna mondjuk 34-35.hétig is akár és azért úgy jobbak lettek volna a sérült kisfiú esélyei:(((

Nehéz ügy nagyon.

2013. ápr. 5. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
95%
Egyetértek az előttem szólóval. Meg kérdeznék egy másik orvost is mindenképpen!!!!
2013. ápr. 5. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
84%

Nehéz kérdés,kettes ikreknél is nagy az esély a koraszülésre és kicsi súlyra,négyesnél ebből kiindulva meg pláne.Ugyanakkor belegondolni abba,hogy négy babából kettőt elvegyenek...

Szelektív abortusz is gondot okozhat,méhszájtágítás,előfordulhat,hogy elmegy a másik kettő magzat is...


Én biztos beszélnék még néhány orvossal,de bárhogyan is döntessz nehéz lesz.

2013. ápr. 5. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
43%

Spontán 4-es ikrek??? Na neee!!!


Ha nem kamu amit írsz- tényleg 4-es ikrek és tényleg ezt javasolta a doki,akkor csak azt tudom mondani,hogy a kora szülésre minden esély megvan,és hogy kicsi lesz a születési súlyuk. Én biztos nem tudnék választani,hogy melyik csemetémet küldjem "bitófára"!!

Sok olyan van,hogy lombikkal 4-6 embrió maradt meg,és mindet kihordta az anyuka. Kicsi súllyal és egészségesen születtek,fejlődtek- lásd az egyik csatornán a "John,Kate és 8 gyerek."-ott az ikrek után,6-os ikrek lettek. De kicsiny hazánkban is előfordult már,hogy 4-es ikrek születtek,makk egészségesek!!

2013. ápr. 5. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
62%
Mindig érdemes több orvossal is konzultálni egy ilyen döntés előtt,És mit ért a veszély alatt az orvos.Mert általában korábban születnek meg kisebb súllyal ezek a babák és inkubátorban vannak valamennyit.Attól is függ,milyen intézményben vagy.A budapesti Semmelweis egyetem szülészeti klinikája például nagyon jó.Szóval több szem,többet lát.
2013. ápr. 5. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
81%
Én sem tudnám elvetetni őket. Biztos nagyon félnék, de bíznék Istenben.
2013. ápr. 5. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!