Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tudnék tenni ebben a...

Mit tudnék tenni ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés
Általában megbízok anyósomban és rá merem bízni 9 hónapos babámat, ha valami fontosat kell elintézni. Ennek ellenére vannak dolgok, amikre nem figyel oda. Többször elmondok neki valamit és nem úgy csinálja, de persze itt nem azon van a hangsúly, hogy picit téved, hanem inkább neki ez a kényelmes és többé-kevésbé figyelmetlen is. Hangsúlyozom, hogy nem gond, ha néha előfordul, csak azt látom, hogy ahogy telik az idő már csak részben figyel a kéréseimre. a példáim banálisnak tűnnek, inkább a rendszeres "hibázása" zavar. Pl. Megkértem (többzör is), hogy 1/2 4-4 körül uzsonnáztassa babámat, erre ő 1/2 5-5körül tette, kérdésemre, hogy miért a válasz: ő nem nézi állandóan az órát és elnevetgélte a dolgot. Megkértem, hogy a nadrágot vegye le kisbabámról ha alszik vegye le róla a nadrágot, csak harisnya legyen rajta, mert náluk nagyon meleg szokott lenni és aludni is kényelmesebb, erre az utazóágy a radiátor mellett, a gyereken nadrág harisnya és betakarva vastag takaróval (kb 25-26 fok volt), mire megérkeztem kisbabám teljesen le volt izzadva. Volt olyan eset, amikor direkt kiraktam a gyümölcsös bébiételt , erre ő azt adott neki, amit talált a hűtőben. Nem nézte, mi az, akár torma is lehetett volna és odaadta. Én vettem észre, órákkal később. Újra hangsúlyozom, hogy nem vagyok én sem tökéletes, nincs vele bajom, mint emberrel, csak ezek zavarnak egy kicsit és nem tudom, mit tegyek.

2013. ápr. 6. 08:03
 1/10 anonim ***** válasza:
Teljesen megertem a problemadat,nem azon van a hangsuly h nagyokat hibazik,hanem hogy nem azt csinalja amire megkered es nem figyel ra. Sajnos sztem nem tudsz mit tenni azon kivul,hogy leulsz vele beszelgetni hogy ezuttal megkered,nezze az orat ha uzsizni kell,kulon hangsulyozod,hogy szinten megkered arra is,hogy vegye le a babadrol a nadragot. Ezeket kulon-kulon szepen kerve mond el. De kihangsulyozva a fontosabb dolgokat,h erezze,ez fontos neked es ne feledkezzen meg errol. Vagy ird fel egy papirra,allitsd be neki az ebresztot fel 4-re stb... Mast nem tudok javasolni.
2013. ápr. 6. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Anyám ugyan ilyen vagy rosszabb ,és olyan mint ha direkt csinálná.

Ha valamivel be akarom kenni a gyereket az tuti nem jó.

Én már magamból kikelve ordítok néha mert olyanokat mond hogy eret vágok magamon.

Be akartam kenni a kicsi arcát neugranormonnal ,erre hozza a nívea kézkrémet és ,közli hogy azzal ne kenjem-ekkor már csúnyán néztem - és közli az hámtalanító ,rossz az arcának.Azt hittem tökön szúrom magam. Egyszer hallotta a hámosító kifejezést.

És ragaszkodik hozzá hogy gyerekezzen .

De az az életcélja hogy nekem ellent mondjon.

pl. képes ellenkező irányba eltűnni a gyerekkel az utcán szó nélkül,én meg csak lesek hogy hova lettek.

Minden áldott nap megkérem ne játszassa minden szarral,csak ami játék.A vállfa a só tartó és a gyógyszer nem az !

Minden nap !!!

A gyerek imádja.

Nem élünk együtt ,de minden nap találkoznak.

Eltilthatnám de mire lenne jó?

2013. ápr. 6. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Utolsó! Tudom a helyzetünk nem vicces, de jókat mosolyogtam néhány mondatodon :-). Első! köszönöm a tippet, de nem tudok vele leülni, mert nem az a "türelmesen végig hallgatom" típus. Nem is volt ezzel sosem gondom, a babám születése óta. Soha egy rossz szavam nem volt rá és most sem bántani akarom, de a helyzet az, hogy ő inkább az az "értetlen" típus. Nem rossz indulatú egyáltalán, nem is okoskodó. "Csak" értetlen. Mondod neki, bólogat és utána csinálja, ahogy jön. Egyébként nem lehet neki csak egy dolgot mondani,mert az egy után a többit már nem veszi figyelembe, csak olyan mintha értené. Hú, szóval, nem könnyű eset.
2013. ápr. 6. 10:31
 4/10 anonim ***** válasza:

2es vagyok, és ráadásul az anyám ! anyósom áldott jó lélek.

Én már nagyon ki vagyok borulva.

szerintem az a baj hogy gyereknek kezel.Anyós meg partnernek.

2013. ápr. 6. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Kedves 2-es! Szerintem a te eseted sem egyedi. Nálunk is hasonló anyukámmal a helyzet, simán ad ő is tanácsokat, amiket én nem úgy csinálnék, csak annyi különbséggel, hogy ő legalább nem értetlen direkt, ő azért próbálja úgy csinálni, ahogy megszokta a babám. És tudom milyen rossz neked is, mert nem lehet igazából velük megbeszélni, a szülővel azért nem, mert furcsa neki, hogy a "gyereke" jobban tudja esetleg én meg anyóssal azért, mert olyan mintha a falnak beszélnék.
2013. ápr. 7. 09:42
 6/10 anonim ***** válasza:

önfejű, utálom az ilyet.

és ismerős..ismerek ilyen embert, aki ezt csinálná..már csak azért is.

én már előre rettegek!

szerintem lesz egy két összeveszés. engem halálra idegesítene, és ha tehetném megkérnék mást.

2013. ápr. 9. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

utolsó voltam:

nem tudsz megkérni valaki mást?

ez szerintem nagyon nem vicces!

és letojom, ha megsértődik, az én gyerekem.

nem figyel, letojja amire megkéred.


kérdésre a válasz: ha teheted kérj meg mást!

2013. ápr. 9. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Anyukámnak szoktam szólni, csak ő pár km-el odébb lakik és nem mindig tud jönni, ha vmi van. A férjem dolgozik, csak anyósom van. Aki vigyázni tud a babámra, mert egyedül ő nyugdíjas a családban. Szóval elég nehéz és igen, amíg nem volt gyerekem, addig nem is érdekelt az értetlensége, de most már azért zavar , főleg, ha még ki is nevet.
2013. ápr. 10. 09:23
 9/10 anonim ***** válasza:

megértem, mert az én anyósom is elég makacs.

hosszútávon nagyon nem jó. :(

nálunk még pici a baba, így sok mindent nem tud elrontani, de később én is tombolni fogok, és igen, inkább megsértem, mint a babának legyen baja.

olyan mintha direkt csinálná, nem??

(utolsó vagyok)

2013. ápr. 10. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

nem tudnád magaddal vinni a babát inkább?

bár tudom, hogy van olyan amikor nem viheted..


(utolsó vagyok)

2013. ápr. 10. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!