Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen nevet adnátok születend...

Milyen nevet adnátok születendő babátoknak (a neme még rejtély) egy olyan vezetéknévhez, aminek magánhangzói: e, e, ű, és ű-re végződik?

Figyelt kérdés

Fiú nevek, amik szóba jöhetnek: Zsombor, András, Sámuel, esetleg Vilmos


Lánynevek: Lili, Lilla, Júlia, Panna, Anna, Borbála, Emma, Zsófia, Flóra, Hanna, Janka, Lotti, Nóra


Ha kérhetem, mondjátok el a véleményeiteket is! :)


2013. ápr. 6. 12:00
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Valami egyszerűbbet. A felsoroltak közül András, Lili, Lilla, Anna, Zsófia, Janka, Lotti tetszenek. Elsőként az Anna ugrott be.
2013. ápr. 6. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
név-ötleteket is örömmel várok:)
2013. ápr. 6. 12:12
 3/8 klopusz ***** válasza:
92%

Szia!


Szerintem legegyszerűbb, ha hangosan kimondod a vezetékneveteket a keresztnévvel együtt (sajnos ezt az egysezrű "módszert" sokan nem használják). Akkor Te is jobban észreveszed a keresztnevek közötti különbséget.


Nagyon szép keresztneveket találtál, gratulálok!

Tapasztalatom szerint viszont a Zsombor és az Anna mostanában nagyon népszerű, sok kisgyereket hívnak így.


Nálunk minden gyereknek két keresztneve van (három szótagú vezetéknév, három szótagú első keresztnév, két szótagú második keresztnév), amitől az egész névnek van egy dallama.

Lányaim: Katinka Sára és Júlia Réka, fiam: Attila Gábor.

2013. ápr. 6. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Most akkor hogy is van a vezetéknév? Írd le csak a magánhangzókat. Vagy úgy írtad sorrendben? Tehát ű-re végződik, az ű után nincs semmi? :) Mert akkor hangzásilag mind jó. Én fiú nevekből csak a Sámuelt választanám. Azt András meg a Vilmos olyan Barátokköztösek, a Zsombor nagyon nem tetszik, szörnyű az a Zs betű. Lány nevek közül a Júlia nagyon szép, de Julinak becézve szörnyű (szerintem.) Nem nagyon érdekel a gyakoriság de Liliből tényleg annyira nagyon sok születik, hogy az elképesztő. A Borbála csak Boriként tetszik. A Lilla még tetszik, de a kedvencem a lányom neve is: Anna. :)
2013. ápr. 6. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Zsombor Sámuel tetszik,és a lánynév mind szép :)

Az én fiamat Péternek hívják.

2013. ápr. 6. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Gyönyörű nevek! Én is kismama vagyok, a baba nemét még mi sem tudjuk. :) Nálunk a Hanna az első, de az Emma is a listán van. Ami az én ízlésemtől picit távolabb áll (bár ugye nem vagyunk egyformák), az a Júlia, a Lotti és a Nóra. A többi tényleg csodás!!!!!!! Fiú nevek közül pedig a Sámuel a legjobb (szerintem). :) További csodás babavárást!
2013. ápr. 6. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
A fiú nevek közül nekem is a Sámuel tetszik. A lányok közül tetszik az Emma, Nóra (de a környezetemben nagyon sokan vannak ilyen nevű gyerekek). Lilla és a Lili is tucatnév, ezért hívják a lányomat Lindának (hangzásban hasonló, és olyan ritka mostanában):-D
2013. ápr. 6. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Flóra, Nóra, Lili


Fiúk közül egyik sem..

2013. ápr. 9. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!