Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szülés után tapasztaltatok...

Szülés után tapasztaltatok székrekedést? Mitől múlt el?

Figyelt kérdés

2 hónapos a babám és szerintem kb születésétől nehezebben megyek wc-re. Nem eszem túl változatosan mert hasfájós, sok krumplit, sajtot és tésztát eszem. Ez lehet a gond?

Hogyan kezeljem? Most jutottam el odáig, hogy eléggé zavar és persze nem is szeretném, hogy valami komolyabb legyen belőle.


2013. ápr. 6. 14:19
 1/8 A kérdező kommentje:
Milyen nyers zöldségeket ajánlotok, amitól nem fog fájni a babám hasa?
2013. ápr. 6. 14:23
 2/8 anonim ***** válasza:

Nekem szó szerint gázos volt a helyzetem, már szégyelltem magam, komolyan mondom.

És kb én is ilyenkor jöttem rá, hogy a hatalmas adag antibiotikumok miatt volt ez így, amit a sztreptocokkuszra kaptam :S

Teljesen felborította az emésztésem.

Nehezen is kakiltam.

A szénhidtrátok még rosszabbá teszik, próbálj több salátát enni.

Attól függetlenül, hogy nálad nem biztos, hogy ez okozta.

De ha pozi lett a sztreptód, akkor tuti, ez van.

Egyél bélbaktériumot. Normaflórt, vagy hasonlót.

Pár nap alatt helyrerázódhatsz.

2013. ápr. 6. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Akkor salirecept:

fejessaláta, pari, ubi, sárgarépa, cékla, zsülienre szeletelve, kis lilahagyma, joghurttal, vagy kefirrel leöntve, kis oregánóval, ha szereted a fokhagymát tegyél bele nyugodtan, és ehhez a salihoz ehetsz roston sült husit, pirítóssal, stb....

2013. ápr. 6. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én is 2 hónapja szültem, nekem azóta van rendben mióta minden reggel zabpelyhet eszek. Mivel magában borzasztó, így kockázok bele zöldalmát, még tördelek bele egy kevés sárgabarackos boci csokit, meg csurgatok rá egy kevés mézet, leöntöm tejjel, és így isteni. De úgy kombinálja az ember ahogy jól esik. Ha 1-2 napig kihagyom, akkor egyből visszajön a szorulás. A sok rost a lényeg! :)
2013. ápr. 6. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszi a tippeket. Kipróbálom a reggeli zabpelyhet, ez eszembe sem jutott.

A sali jól hangzik, de egyelőre nem eszem hagymát és paradicsomot :( Lehet kéne, de már annyit szenvedtünk a babám hasfájásával és most egy kicsit jobb lett, nem akarom elrontani! Majd talán 1 hónap múlva.


"De ha pozi lett a sztreptód, akkor tuti, ez van. "


Ez mit jelent ez a mondat? A normaflórt is ki fogom próbálni!

2013. ápr. 6. 14:50
 6/8 anonim ***** válasza:

Minden terhes nőnél csinálnak ilyen tesztet, és aki pozitív, annak adnak több lóadagnyi antibiotikumot, hogy ne vigyük át a babára.

Ez egy kellemetlen baktérium, ami cseppfertőzés útján is terjed, és sok problémát okozhat.

Neten utána tudsz nézni.

2013. ápr. 6. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Fontos, hogy a baba hasfájása is rendeződjön.

Próbáld meg elhagyni a tejfehérjét tartalmazó ételek és nézd meg nem jobb-e.

A tejtől is fájhat a pocija, de a sajt is nagyon nehezen emészthető.

[link]

A másik, ami tudom furcsa, de okozhatja a hasfájást szoptatós tea is.

Ha ilyet iszol, nézd meg van-e benne édeskömény mag.

Sajnos vannak babák, akik erre érzékenyek.

Üdv

2013. ápr. 10. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Gyümölcs, gyümölcs, gyümölcs! Én minden este eszem egy gyümölcsöt almát vagy narancsot, és másnap délutánra jön a széklet rendesen. Ezen kívül fehér kenyér helyett félbarna vagy rozs. Semmi másra nem figyelek, mert nincs időm két kicsi mellett salátákkal bíbelődni mindennap, ráadásul a tejet én is elhagytam a szoptatás idejére, így müzlit sem eszem, max. egy kis teljes kiőrlésű kekszet.
2013. máj. 14. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!