Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mitől függ az, hogy mikor...

Mitől függ az, hogy mikor kezdenek beszélni a babák? Mit csinálok rosszul?

Figyelt kérdés

A lányom 2 éves, hétvégén itt voltak a barátnőmék, az ő lányuk 1,5. hihetetlen, mennyit beszél.

Az én lányom mondandóját sokszor én sem értem, az övét viszont simán. Olyanokat mond (nem tökéletesen, de érthetően), hogy anya főz, apa dolgozik, baba sír, baba alszik stb. Egy csomó állatot megnevez.


Barátnőm kedves volt, szerinte neki csak szerencséje van mert a lányát lekötik a könyvek, ezért sokat olvasnak együtt. De szerintem nem csak ezen múlik.

Nagyon rosszul éreztem magam :-(


Mivel tudnám fejleszteni a lányomat?


2013. ápr. 7. 17:55
 1/7 anonim ***** válasza:
az "Anya taníts engem"című könyvben rengeteg hasznos tanácsot kapsz a kérdésedre.
2013. ápr. 7. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Te semmit nem csinálsz rosszul. Kevés az olyan baba, mint a barátnőd kislánya. Ha még nem érett a babád arra, hogy beszéljen, akkor bármit csinálsz, nem fog beszélni. Valamit segít, ha sokat beszélsz hozzá.
2013. ápr. 7. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha azok a dolgok nem jutottak még eddig is MAGADTÓL eszedbe amik a fent említett könyvben vannak akkor igen az az első lépcső (de megeszem a kalapom ha ez így van.)

Másodsorban. Azontúl hogy gondolom állandóan beszélsz a lányodhoz, a beszéd nagyon egyéni határok között mozoghat. Egy másfél-2 évesnél még az is normális ha te érted mit akar mert következetesen ugyanazokat a szótöredékeket használja, ismétel utánad bár nem tökéletes de látszik hogy törekszik, ha gesztusokkal kíséri a saját szavait", ha mindent megért stb.

Van aki 1 évesen dumálni kezd van aki 2 évesen szólal meg először.

Nekem a fiam 2.5 éves koráig egy értelmes szót nem mondott.

A lányom 1 éves korában 50 szót tudodd, másfél évesen mások számára érthető mondatokban beszélt (anya gyere ide, apa menjen oda, kutya ne be, megyünk oviba ( a nagyobbért) hozom a cipőt stb stb.)

2013. ápr. 7. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

ja 3 as vagyok és lemaradt hogy az első gyereknél megkaptam ezer szinten hogy biztos azért nem beszél mert nincs vele eleget foglalkozva bezzeg a másodiknál ugyanezek a nagyokos emberek nem mondták hogy nahááát mennyit foglalkozok vele:DD (anyósomék).

Egyébként meg egyik gyerekemet se érdekelte a könyv MOST kezdtek el mesét is meghallgatni, kérni, olvastatni, holott a nagyobb 4 a kisebb 2.

2013. ápr. 7. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Az igaz, hogy az ő lánya szereti a könyveket, nálunk is azt találta meg először és vitte az anyjának.


Megkeresem azt, amit írtatok és elolvasom.


Nekem egyébként azt mondták többen, hogy egy lánynak 2 évesen már illik beszélni :-(

2013. ápr. 7. 18:09
 6/7 anonim ***** válasza:
A fiam 2 évesen még csak a baba-mama és pá szavakat tudta. Bölcsibe került és rá 3 hónapra már összetett mondatokban beszélt. Egyébként pakolós totyi kora óta kedvencei a könyvek, állandóan mesét követel, úgyhogy nem hiszem, hogy összefüggés lenne, a beszéd "gyorsasága" és eközött, inkább talán azon látszik most, hogy hatalmas a szókincse.
2013. ápr. 7. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Na, pont így vagyok. Kisfiam 2 éves, unokatesómék kisfia 3 hónappal fiatalabb. Kisfiam 20 szót tud kb, a másik kisfiú jóval többet. De minden gyerek más. Lányom is így volt, 2 évesen pár szót mondott. Bölcsibe ment, és 2 hét múlva angyali mosollyal nézett rám, és megszólalt: hülye. Kb 2-3 hónap alatt be is indult a beszéde. Ne aggódj, azóta egyfolytában beszél, sokszor már visítok, hogy csend legyen!
2013. ápr. 7. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!