Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » "Mit tud" másféléves babátok?

"Mit tud" másféléves babátok?

Figyelt kérdés
Önállóan eszik már kanállal? Mennyit beszél? Egyedül eljátszik hosszabb ideig? Csak kíváncsiságból kérdezem. Azért gondolom ebben az életkorban már elég nagy különbségek vannak.
2013. ápr. 7. 21:49
 1/8 anonim ***** válasza:
42%

Fiam már nem 1,5 éves a hónapban lesz 2,de látom még nem válaszoltak így leírom,1,5 évesen mit tudott,ha nem baj.

1,5 évesen önállóan evett kanállal,villával,tudott pohárból inni,rövid tő mondatokat mondott pl Apa jön,mamához megyünk,és rengeteg szót,sokat énekelt mondókázott persze akkor még a fele babanyelv volt,sokat táncolt.Fújta az orrát,kidobta a szemetet, mosta kezét és törölte segítséggel, a harisnyán,belebújós felsőkön kívül,ügyesen öltözött,vetkőzött,megmutatta a testrészei nagyrészét,imádott építeni,akkor kezdett el olyanokat játszani pl,hogy a plüssmaci is eszik,alszik,lerombolja amit építettünk,ügyesen csúszdázott,segített teregetni,porszívózni,törölgetni,bepakolnia mosógépbe,szólt ha pisilt,kakilt de még a bilit akkor nem próbáltuk,köszönt,puszit adott,integetett,eljátszott egyedül a babakarámban 30-60 percig is akár.Mindenhova felmászott,imádta akkor is a könyveket nézegetni meg mutatta mi micsoda.Ezekre emlékszem most.

2013. ápr. 7. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
42%
ja lemaradt már akkor is szeretett rajzolni,és 1 éves kora óta szabályosan fogja a ceruzát úgy rajzol
2013. ápr. 7. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem túlzol te egy kicsit?
2013. ápr. 8. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
73%

Az enyém másfél évesen gyönyörűen evett önállóan - kézzel. Nem igazán szerette már, ha én etetem, meg én sem erőltettem, mert úton volt a kicsi, így hagytam kézzel-lábbal kísérletezni. Egyébként tudott kanállal enni, mert a joghurtot és a spenótot úgy ette, de minden mást kézzel.

Nagyon keveset beszélt még: papa, mama, szia, nem, gyere és néhány állathang. Ilyen idősen kezdte a testrészeit is felismerni, nem kapkodta el. :)

Nem játszott el egyedül egy percig sem, ez valószínűleg egyrészt az alaptermészetéből is adódott, másrészt pedig én is rosszul szoktattam, a kicsinél már odafigyeltem erre.

Szóval nem volt egy csodagyerek, most 3 évesen sem az, nem én voltam, aki különösebben dicsekedni tud a játszón a zseni gyerekével, de hihetetlen cuki volt, és még most is az.

2013. ápr. 8. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
42%
Nem túlzok,nem szoktam túlozni de nyugodtan pontozzatok csak le ha ennyit telik tőletek. Fiam bölcsis társa 1,5 évesen szobatiszta volt é folyékonyan beszélt,Ő sem túlzott,láttam,tapasztaltam.
2013. ápr. 8. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
42%
Kedves Kérdező! Már sajnálom,hogy válaszoltam,csak beszólogatást,meg lepontozást kapok,amiért a gyerekem önálló,tanulékony és nagyon érdeklődő.gy gondoltam más 1,5 éves is tud alapvető dolgokat,nem hinném,hogy zseninek kell lenni ezekhez.A környezetváltozás,az,hogy sokan foglalkoznak vele,jót tesz a gyereknek,emellett gyerekfüggő is,sajnálom ha annyira hihetetlen,hogy a fiam nem egy csecsemő szintjén van,mellesleg nem dicsekedve írtam csupán válaszoltam a kérdésre,de már bánom,mert mindenki rosszindulatú.
2013. ápr. 8. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Én minden, kérdésre vonatkozó válasznak örülök! És köszönöm!


Nekem is kisfiam van. Ő még csak szavakat mond, de mintha napról-napra gyarapodna a szókincse. Kanállal elég ügyetlenül eszik, de azért elboldogul. Kézzel nagyon ügyes. Pohárból tud inni, de csak ha kevés folyadék van benne. Néha még igényli a cumisüveget.

Sajnos túl sokat nem játszik el egyedül, max. 20 perceket. Imádja a könyveket, felismeri a legtöbb állatot, néhánynak utánozza a hangját.

Felszedi a szöszöket, szemetet a padlóról elviszi a kukába... ez az egyik kedvenc elfoglaltsága mostanában.

Várom, hogy egyre többet beszéljen! Sokat "rajzol", de még nincs benne koncepció.

2013. ápr. 8. 21:19
 8/8 A kérdező kommentje:
Ő is felismeri a testrészeit. Egyedül a sapkát tudja felvenni, persze azt is csak nagyjából. Lefele könnyebben megy pl. sapka, zokni, a pelust kibontja. Pulóvert se le, se fel nem tud venni, nadrágot sem.
2013. ápr. 8. 21:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!