Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3-hónaposnak köhögésre mi a...

3-hónaposnak köhögésre mi a legjobb és, hogyan kell beadni neki a gyógyszert?

Figyelt kérdés
Csak cicizik ,és kiköpi amit eddig kapott.Sajnos a Dr-nő beoltotta úgy,hogy már eleve taknyos volt és most persze köhög is láza volt két napig . Szegénykém tiszta takony . Köptetőt kaptunk ,de két orvos két félét mondott eddig . Már nagyon unom ,hogy nem lehet kiigazodni rajtuk .

2013. ápr. 7. 23:53
 1/6 anonim ***** válasza:

Nekunk azt mondta a drnonk hogy ilyen piciknek semmi sincs kohogesre. En azt mondom, hogy ha van hideg parasito kapcsold be, eukaliptusz illo olaj vagy ha kaphato Mo-n vick konnektorba dughato kamforos parologtato. A kisagyat emeld meg egy kicsit a feje fele.

Mi elkaptuk 2 es fel honaposan az RSV virust. Nem tudom mit jelent a rovidites de a kicsik felnottektol kapjak. A fiam szo szerint fuldoklott nem kapott levegot. A korhazban tudtak rajta csak segiteni. Nagyon fontos a saline oldat es hogy a legutakat tisztan tudjatok tartani amennyire lehetseges.

2013. ápr. 8. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

köszönöm a választ . :)

Már párologtatok salvus vizet tettem bele . Remélem hamarosan meggyógyul, mert a láz visszajött,viszont a köhögése csillapodott.

Kapott Stodalt és egy köptetőt is .

2013. ápr. 10. 00:39
 3/6 anonim ***** válasza:
A STODAL szirup hurutos és száraz köhögésre van.A köptető köhögteti a Stodal köhögés csillapító . Csak az egyiket kell kapnia .Vagy köpteted ezáltal köhög vagy köhögést csillapítasz .A kettő üti egymást .
2013. ápr. 10. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
2 és fél hónaposom köhögésre Terpinit(gyógyszertári kevert)kapott,2 nap alatt elmúlt a köhögés...
2013. ápr. 10. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

sinupret és stodal a dokim mondta váltogatva.

Egyébként ezen én is gondolkodtam de mások is igy kapták...

És a babád taknyos is volt ? Orrszivást,hogy viselte ?

2013. ápr. 10. 17:10
 6/6 anonim ***** válasza:

Érdekes..tényleg megoszlik országosan az orvosok mit adnak a kisbabáknak!A gyszer beadás nem könnyű, de ha van a nyomó fecskendő esetleg a dobozban ,akkor talán azzal könnyebb.Kicsit hátrafelé tartani a babát félig megdöntve, belenyomni a szájába ,hogy nyelési reflexel együtt lecsúszik neki, ne érezze az ízeket.

Mi 3-4 hónaposan az ovis tesóktól kaptunk el bacit.Köhögés, és nátha, láz nélkül.Rhinathiolt kaptunk-köptetőnek, meg Nurofen baby.Orrspray.Csillapítani a dr. nem akar, azt mondja lefolytja a köhögést, tüdőgyulladást is kaphat. ÉS! most 7 hónapos, sajna megint beteg,láz, köhögés hányás.DE! már nem adható a Rhinathiol,most Ambroxol vagy Mucopront.A Stodal szintén megoszlik a vélemény, van aki az egekig magasztalja..van aki állítja ismerős anyuka semmit nem ér! A Sinupret, vagy Bronhipret nálunk kicsinek nem javallott,mivel a gyógynövények allergizálhatnak.Ami a 2 nagyobb gyerkőcnél nekem fix-re bevált köhögésre: éjjel KINDERLUUF balzsam mellkas-hát, Uh párásító.Ezt a babának is csinálhatod. Az orrszívást nekem úgy tűri,édesem lehet érzi megkönnyebbül utána.Ezt sokszor csinálom sterimalt befújok és szívom ki. JOBBULÁST a babucinak !!!!

2013. ápr. 14. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!