Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tejpép házilag?

Tejpép házilag?

Figyelt kérdés

9 hónapos kisfiamnak készíthetek saját magam tejpépet.

Olvastam, hogy rizsből, kukoricadarából és grízből is lehet ilyet csinálni. Ezeket vízben is meg lehet csinálni, mert ugye 3 éves korig nem igazán ajánlják a tehén tejet!


2013. ápr. 8. 14:47
 1/3 anonim ***** válasza:

Pont a tied alatt van az én kérdésem,amiben azt kérdezem mivel helyettesíthető a tejpép:)))

Akkor hogy is van ez?Rizs/kukorica dara/vagy gríz vízben megfőzve mondjuk gyümivel?vagy mivel?

köles mennyire adható?azt olvastam azt elég hamar be lehet vezetni?

2013. ápr. 8. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

igen, jól gondolod, lehet így, sőt talán jobb is ez, mint a tejpép. vízben kell főzni, lehet hozzá gyümölcsöt is adni. a kölest 4 hónapos kortól lehet, gluténmentes, metionin van benne, az egyik esszenciális aminósav, és még sok rgyéb hasznos tápanyag. a kukoricán, rizsen kívül jó még a hajdina is, abból is van kásának való, de főzheted szemesből is, csak macerásabb, tovább fő, turmixolni kell. vagy amarántpelyhet is tehetsz bele, az is gluténmentes, nagyon hasznos tápanyagokkal.

ha dúsítani akarod, gyümölcs helyett tehetsz bele napraforgópürét is: kb 3szoros vízben megfőzöd a napraforgóbelet, lehűl, összeturmixolod, leszűröd. a leve "napraforgótej", a baba is ihatja, én 8 hónapos korától adtam az enyémnek.

2013. ápr. 8. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Zabkását is készíthetsz neki vízzel, 10 perc alatt kész, isteni finom, laktató és egészséges.
2013. ápr. 8. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!