Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyibe kerül egy gyerek a...

Mennyibe kerül egy gyerek a terhességtől számítva 4-5 éves koráig?

Figyelt kérdés

Kedvesem egyre jobban oda van a picikért és sokszor hangzik el az hogy szeretne. Viszont én úgy szerettem volna hogyha minimum 4-5 milla van a bankszámlámon ha bármi van a pici ne szenvedjen hiányt semmiből....


A kérdésem az hogy a terhességtől számítva mennyibe kerül egy gyerek úgy hogy ne szenvedjen hiányt semmiből mondjuk 4-5 éves koráig. (Tudom ez anyagiasnak hangzik de tényleg nem szeretnék úgy gyereket vállalni hogy a legapróbb kis dolgot is nélkülöznie keljen)



2013. ápr. 8. 15:49
 1/9 anonim ***** válasza:

Hát azért nem ilyen egyszerű! Nem lehet azt mondani,hogy teszem fel, 35664 forint havonta és az annyi!

Mi pl. szerencsére jól állunk anyagilag, csak a babaszoba elkészítése és cuccok megvétele kb. 600 ezerbe került!

A szülés 80 ezerbe, terhesgondozás (magán) havi 8 ezer volt!

A fiam sajnos tápszeres lett a kezdetektől, ami havi 12-13 ezer volt!

Tornára is járni kellett vele, az havi 12 ezer!

Nekünk kb. mindennel együtt havonta az elején 40-50 ezerbe belekerült a gyerek!

Nyilván ennél lehet több és kevesebb is! Sok mindentől függ!

2013. ápr. 8. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem nem lehet pontos összeget mondani. PL. én nagyon sok ruhát kaptam, anyukám a kis pizsamákat megvarrta, a bútort ajándékba kaptuk, úgyhogy az első időkben gyakorlatilag a pelenka volt a költség. Tápszerre nem kellett költeni, mert anyatejet kapott fél éves koráig. Amúgy kis korban nem nélkülöznek, ha tele a pocak és tiszta pelenka van a popsiján. A hiperszuper fejlesztőjátékok sem annyira érdekesek, mint a fazékon dobolni a fakanállal, vagy kavicsokat tenni egy üres műanyag flakonba és azt zörgetni.


A nagyobb költségek akkor jönnek, amikor nagyobb a gyerek és közösségbe kerül, kell a cipő amit hirtelen kinő, az ovi, ahol be kell fizetni a külön úszást, stb.

2013. ápr. 8. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
64%

Szerintem ez nem az anyagiakon múlik. Nyilván jó, ha van néhány százezer tartalék a számládon, de nem ezen múlik.

Kérdés pl, hogy magánrendelésre járnátok-e, fogadott orvos lenne-e, minden fizetős plusz vizsgálatot kérnétek-e stb?

És miután megszületett, lehet "olcsón" is berendezni szuper babaszobát, de lehet sokszázezerért is. Lehet babafelszerelést venni vagyonokért, és lehet kevés pénzből is jót. Ez csak tőletek függ.

És az, hogy ne nélkülözzön a gyerek, ahhoz elég egy átlag életszínvonal, mert nem az anyagiaktól lesz boldog, hanem a veletek töltött időtől, és élményektől!!!!

És nem lehet ezt anyagiasítani.

2013. ápr. 8. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
75%

Szia, ez eleje, egy jó 100e ha mindenből használtatt de szépet veszel, de ujonal 500.000-1 millió forint is lehetne :) Ha nagyon "szart" veszel akkor 40-50 ből kijőn.


Utána meg pelenka kb. ( én liberot veszek ) 11.000 ha olcsobbat vennék 7-8 ra simán kijönne.


Tápszeresek vagyunk az elején 10.000 volt egy havi adag ,ert HA adtam neki 4 hós kóráig most 4000.- egy havi adag, de 10.000Ft kb a egy havi kaja adag neki.


Egy 25-30 ezer nekünk a havi költségünk, rengetteg játékkal, és nagyon sok felesleggel de nem lehet ki állni hogy ne vedd meg a dolgokat! :)

2013. ápr. 8. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szerintem te egy nagyon előrelátó apuka vagy, de nincs ennyi pénzre szükség egy babához.

AZ előttem szólók mindent leírtak gyakorlatilag.

Ha minden ruháját újonnan szeretnéd megvenni, és számoljuk a tápszert is rosszabb esetben, mert ugye az anyatej ingyen van, és a legjobb, ez a két dolog csak, ami húzósabb.

Bababútor ha nem extrém, hordozóval etetőszékkel, mindennel együtt max 300ezer szerintem.


Én nagyon "olcsón" kihoztam:

Táplálék : anyatej

Ruhák használtan, de novi új állapotban, börzéről, ismerősöktől, stb, sok ajándék volt.

Bútor 1 komód, kiságy 40ezer

babakocsi 30e

hordozó 11e

etetőszék 9e.

havi ápolási összeg, kb 20ezer, ebben benne van a fürdetőtől a popsikrémig a pelenkával bezárólag minden.


Ha tápszerezni kell, vagy azt akarjátok, akkor kell rengeteg cumisüveg, azt felmelegítő cucc, ez kb 20-40ezer, márkától is függ.

Tehát ha mondjuk havi 30ezret számolok, az 1m800ezer.

De gondolom keresel azért közben:)

Szummaszummárom, ha mindent beleszámolsz, és vastagon fog a ceruzád 2,5milla.

és ha magánbölcsibe, vagy magánoviba akarjátok járatni, az még havi60 ezer kb.

2013. ápr. 8. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

vannak tippek az ésszerűsítésre, de felső határ nincs.

pld a mosható pelenka nekünk 50000 volt, ez két gyereket is kiszolgál, a mosószer és a plusz víz havi 1-2 ezer, tehát elenyésző.

tápszer nem kellett, csak tejfokozónak görögszéna kapszula, ami az elején nagy dózisban havi 10ezer volt.

ha a fizetés - gyed különbséget is számolod ...

én most gondoltam bele, hogy ha abba az iskolába szeretnénk járatni, amit régen gondoltam, ahol most havi 30 a tandíj, akkor mai áron 12 év alatt az több mint 3 millió....

ha arra vársz, hogy összespórold előre, akkor egyből unokád lesz, de az meg ugye nem lehet....

2013. ápr. 8. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenki válaszát!

Remélem azért kedvesem megérti hogy vannak azért fontos kiadások amiért én még várnék de ha mindenképp ide kerül a sor akkor legalabb válalható összegről van szó

2013. ápr. 8. 19:00
 8/9 anonim ***** válasza:
Szia!Nekem az a véleményem, hogy ha az anyagiaktól függ hogy babád lesz e vagy sem, akkor sose lesz.nem kell lepontozni de én ugyan így gondolkodtam ahogy Te kedves kérdező:-)aztán amikor akartuk a babát nem lehetett mert a férjem beteg lett és olyan gyógyszereket szedett 2 évig , hogy utána másfél évig tartott míg kiürült a szervezetéből,mert a gyógyszer mellett(szteroid)nem vállalhattunk babát.Aztán tünetmentessé nyilvánították de az orvos mondta neki, hogy sose fog teljesen meg gyógyulni csak tünetmentes lesz a dolog.Úgyhogy vállaljuk be a gyereket mert most jól van.Ennek lassan 3 éve lesz az Ősszel és van egy 19 hónapos kis csajszink.Amit tudok megveszek neki,de a normál határokon belül így is azt érzem néha hogy több is van neki mindenből mint amire szükség van.Mi úgy csináltuk hogy amikor terhes lettem havonta beraktunk egy borítékba 40 ezer forintot,és abból fedeztük a kiadásokat.Most is így csináljuk de most már csak 30 ezer az összeg mert már azt eszik amit mi.Úgyhogy Hajrá vágjatok bele... 37 éves anyuka
2013. ápr. 8. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Hát ha azt írod mindent szeretnél neki megadni akkor szerintem mi egy ilyen ,,átlag" vagyunk.

Babaholmik kb 600e ft volt de ajándékba is kaptunk tündéri ruhaszetteket meg ilyen extra dolgokat. A szülésnél 80at adtam az orvosomnak és az ügyeletes szülésznőnek 20-at. Tehát csak orvosom volt. Hozzá havi 10ezer ft volt a vizsgálat. Kb 10x voltam nála. Mi még voltunk 3d ultrahangon is plusz azt a 4 éjszakát a kórházban alapítványiban töltöttem ami 10ezer ft/éj. Viszont ez utóbbit sose fogom bánni!!! Mert reggeltől estig ben volt velem a férjem és egyszerűen alig akartam hazajönni annyira jó volt ott lenni.

Szóval a szülés+ kórház+vizsgálatok+ultrahang 280 ezer ft-ba került.

Sajnos mi is tápszeresek lettünk a 2. hónaptól de mindennel együtt én azt tapasztaltam, hogy tálagosan havi 50ezer ft szükséges. És ebben benne van a kaja + minden. Viszont ez mindig változik mert mivel nagyon gyorsan nő folyamatosan kell kisruhákat is venned és ez ebbe is benne van úgy, hogy azért biztos a nagyik is majd vesznek sokat. Szóval nálunk úgy van ez az 50ezer ft-os kalkuláció, hogy mindig tudom, hogy mi az ami épp hiányzik (hol egy cipő, hol egy kabátka) és általában ebbe ez mindig belefér. Persze ha megbetegszik akkor a gyógyszertárakban ott lehet hagyni egy kisebb vagyont is. Tehát azért ne egyik hónapról a másikra éljetek, hogy váratlan helyzetben ne szoruljatok meg. Viszont tényleg ha minden hónapban kényelmesen félre tudtok tenni olyan 50ezer ft-ot akkor nyugodt szívvel megteremthetitek a gyereketeknek azt amire szüksége van egy közepes színvonalon. Szerintem ennél ,,többre" kalkulálni hülyeség, ha ezek a feltételek adottak akkor felesleges tovább várni. Illetve a szülésre és a babaholmikra elég hamar kell a pénz az azért legyen meg...

2013. ápr. 8. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!