Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól lehet a babának...

Mikortól lehet a babának babapiskótát vagy háztartási kekszet adni?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy esetleg almapürébe keverni...
2013. ápr. 8. 16:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Én fél évesen adtam, de van aki később adja.
2013. ápr. 8. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
65%
Mindkettő tartalmaz cukrot, tejet és tojást (legalábbis a legtöbb gyártmány). Innentől kezdve vérmérséklet szerint. Van aki betartja a mai hozzátáplálási szabályokat, van aki nem. Egyébként semmilyen hasznos tápanyag sincs egyikben sem.
2013. ápr. 8. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Én egyszer próbáltam olyan 7 hónapos kora körül adni, de épphogy elkezdte rágni, kis piros kiütések lettek a szája körül, úgyhogy azóta nem adtam neki, pedig már mindjárt másfél éves. A kekszből babakekszet vettem, de a végén mindig én ettem meg, mert nem nagyon kellett neki.
2013. ápr. 8. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Ja, előző vagyok, az almájába néha tettem babakekszet, attól nem volt semmi baja, de azt is csak egy éves kora után adtam, mert féltem, hogy az is kiüti.
2013. ápr. 8. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

A kérdésedre válaszolva: babapiskótát és háztartási kekszet a tej és tojás tartalmuk miatt 1 éves kor után lehet adni a mai ajánlások alapján. Viszont vannak kifejezetten babakekszek, amik a glutén "hozzászoktatására" nagyon jók és lehet reszelve, vagy darálva a gyümölcsökbe, almába keverni. Ezek közül is a legalkalmasabb (amit már 4 hónapos kortól is adhatsz, nincs benne tej, sem tojás) az a Fosfovit keksz! Én is csak mostanában hallottam erről, azt hittem, hogy minden babakeksz jó a glutén bevezetésére...Szóval ha foglalkozol a mostani ajánlásokkal, akkor valami fent említett kekszhez hasonlót használnék a helyedben. Ha nem izgatnak a mostani dolgok, akkor mehet a háztartási keksz, vagy a babapiskóta is, habár a piskótában a cukor is nagyon sok. Teszem hozzá, az én generációm is a háztartási kekszen és a tehéntejen nőtt fel babakorában!!! :)

Az én babám lassan 7 hónapos lesz, én a Fosfovit kekszet darálom a gyümölcseibe.

2013. ápr. 8. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm, akkor inkább én is ezt a fosfovit-et fogom kipróbálni, nem hallottam még róla, de mégegyszer köszi!
2013. ápr. 8. 17:43
 7/13 anonim ***** válasza:
2-es vagyok. Védőnői tanácsra, illetve az interneten bogarászva én is úgy döntöttem, hogy a Fosfovit keksszel vezetem be a búza glutént (pl. a Brendonban lehet kapni, nem tudom van-e ott, ahol laksz.) Ezután a többi glutént 7 gabonás péppel vezettem be.
2013. ápr. 8. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Én 1 éves korukig nem adtam nekik, azóta is ritkán nagyon. Cukor, tojás.. teljesen haszontalan, ám annál egészségtelenebb anyagok vannak benne. Kekszet amúgy kb 7 hónaposan kaptak, én sütöttem nekik itthon (tej- tojás nélkül), meg DM- be szoktam venni ilyeneket.
2013. ápr. 8. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
8 vagyok, DM-ben a gabonát vettem, abból csináltam pépet, kevertem hozzá a gyümölcshöz....
2013. ápr. 8. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

a glutént az ajánlás szerint 4-7 hónapos korban kell bevezetni, de minél később, ha még kap anyatejet, annál jobb, akkor is minél később. az anyatej megvéd a glutén esetleges káros hatásától.

a háztartási kekszben és a babapiskótában tényleg sok olyan adalék van, amire nincs szüksége.

a 7 gabonás pép szerintem is a legkevésbé adalékos, sőt vitamin is van benne. de főzhetsz sima kását is vízben, nem tejben, pld búzadarát, vagy zabpelyhet.

de csak keveset, a hivatalos verzió szerint napi fél keksz, vagy kétnaponta 1, ez csak a mennyiség miatt irányadó. és később sem érdemes mindennap, és akkor sem sokat. és bolti kenyeret minél később.

2013. ápr. 8. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!